Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Át tudom úgy másolni egy...

Át tudom úgy másolni egy laptop teljes wincseszterének a tartalmát egy asztali gép winyójára ha egy mindkét végen apa USB kábellel összekötöm a két gépet?

Figyelt kérdés
2017. máj. 15. 14:26
 1/4 CspCsj ***** válasza:

Szimpla USB kábellel kiégetheted az alaplapokat.


Használj UTP kábelt, így ha mindkét gép gigabites, akkor egész szép sebességet tudsz elérni.


Telepített rendszertől függően van beépített lehetőség is, illetve külön program.

2017. máj. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Speciális USB-bridge kábel kellene hozzá:

[link]

szóval osztom a #1-es hozzászóló véleményét: egyszerűbb hálózaton keresztül átmásolni.

2017. máj. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi.

Akkor jó ötlet volt, hogy előbb kérdeztem, s csak aztán csináltam volna.


Én azt hallottam, hogy ha az UTP kábellel 2 gépet kötünk össze akkor máskép kell bekötni. És van egy módszer ami lassabb ugyan, de hardverhez nem kell nyulni: ha azonos neten van a két gép akkor a routeren keresztül a maximális elméleti netsebességgel lehet adatot igy átvinni ami lassabb ugyan az általad emlitett módnál de jóval gyorsabb egy átlagnetnél. jól tudom ezt?

2017. máj. 15. 15:00
 4/4 Derwer ***** válasza:

1; Van egyenes és fordított bekötésű UTP/LAN kábel, aminek VOLT jelentősége, de ma már nincs.

2; UTP-n összekötve a gépeket nem az internet sebességgeddel tudnak kommunikálni, hanem a LAN sebességeddel, ami 100 vagy 1000megabit, a hardveredtől függően. (1000megabitet, winyó már nehezen szolgál ki, oda már inkább SSD kell)


Megvalósítás: vagy közvetlenül a két gépet kötöd össze és manuálisan állítod be az IP címeket. (esetleg használod az APIPA címeket)

Vagy egy (lehetőleg gigabites) routeren ereszted össze őket és akkora router lerendezi az IP címeket és már csak mappát kell megosztanod.

2017. máj. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!