Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Külföldi ékezetes karakterek...

Névtelenül nevű kérdése:

Külföldi ékezetes karakterek hogy jönnek elő?

Figyelt kérdés

Windows 10-en francia i betűnek azt a változatát szeretném beírni, amin van 2 pont.

Ennek az ALT kódja 0239. De csak akkor jön elő erre az ALT kódra, ha magát a billentyűzet kiosztást is átváltom franciára, tehát nekem ilyenkor a tálca jobb szélén nem azt írja hogy HU, hanem hogy FRA. Ha nem váltom át FRA-ra, nem jön elő a kétpontos i betű az alt kódra.

A többi francia betűhöz nem szükséges átváltanom FRA-ra.

Ötlet?



2017. máj. 15. 17:11
 1/8 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy tévedtem, nem csak ez a francia betű, hanem még legalább 4 sem jön elő a saját ALT kódjára, ha HU-ra vagyok állítva.
2017. máj. 15. 17:51
 2/8 anonim válasza:

Miért kellenek neked azok a betűk (karakterek) ?

Ha nem akarod kitenni a francia billentyűt, akkor használd a google fordítót. Én is ezt használom amikor franciául írok.

[link]

2017. máj. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Franciául tanulok. A netes nyelvtan-teszt oldalakon halott vagyok, ha megpróbálom kihagyni ezeket a betűket. Ezt nem lehet.

Ami a legjobban bosszant, hogy míg androidon elég hosszan nyomva tartani egy betűt ahhoz, hogy előjöjjenek ugyanannak a betűnek a módosulatai, addig ezt windowson nem tudom, mert csak elkezdi végtelen sorokban írni a lenyomott karaktert, mintha erre valaha is szükség lenne egyébként.

2017. máj. 15. 23:30
 4/8 Hominida ***** válasza:
Én még nem hallottam ilyenről. Már megint okosabb akar lenni a program a használójánál. Böngészd át a rendszered nyelvi beállításait, hátha ott át tudsz állítani valamit, ami akadályoz. Azt viszont nem mondtad, hogy a beírást milyen programon belül csinálod. Lehet, hogy a program akadályoz, és egy másik szövegszerkesztő-félével menne a bevitel.
2017. máj. 16. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Sehol sem tudom. Sem a böngészők keresőjébe, se a wordbe, sehová. Nem jönnek elő a speciális betűk, csak ha átváltom franciára. Akkor is csak kódra. Maga a francia billentyűzetkiosztás sem tartalmaz minden francia betűt. Kód kell néhányhoz.

A magyar billentyűzetemmel semmilyen kódra nem jön elő a duplapontos i betű a példánal okáért.

2017. máj. 16. 12:24
 6/8 Hominida ***** válasza:

A Windows 7-ben van egy Karaktertábla nevű kellékprogram. Hogy a Windows 10-ben ezt mire nevezték át, azt nem tudom, de szerintem találni fogsz valami ilyet. Ott egy kis szerkesztőmezőbe betehetsz bármilyen karatert, amit a kiválasztott karakterkészletben megtalálsz, majd a Vágólapra másolhatod. Talán így sikerül bevinned a "spéci" jeleket is, bár az ï már minimum huszonöt éve nem számítana spécinek.


Persze a megjelenítés alapfeltétele, hogy olyan font legyen kiválasztva, amely tartalmazza ezt a karaktert.


Lehet, hogy a bemásoláskor ezt a betűt más méretben, esetleg egy sortöréssel írja be. Ha van olyan beillesztési mód, amely formázás nélkül teszi be a Vágólap tartalmát, akkor az segít. Ha a dolog mindenképpen túl körülményes marad, akkor próbálj csinálni egy Word-dokumentumot (vagy bármilyen szövegszerkesztővel), szedd össze bele az összes elérhetetlen karaktert, és mindig innen másold át a szükséges helyre. Barbár megoldás volna, megszégyenítené a Windows felülmúlhatatlanságának örökké sulykolt meséjét, de legalább működjön valahogy.

2017. máj. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, így valóban működik. Nehézkes. Éppen ezt szeretném kiváltani.

Nagyon hasznos lenne egy olyan app, ami teljesen átvenné a billentyűzet irányítását, és úgy kezelné a hosszan benyomott gomb esetét, mont az android: felugrana egy kis ablak, amiben megtalálhatnám a hosszan lenyomott betű változatait.

Amit nem értek, hogy létezne hogy ez eddig senkinek sem jutott volna eszébe?

Ha értenék hozzá, magam írnám meg az alkalmazást. Szerintem vinnék, mint a cukrot. :)

2017. máj. 16. 17:53
 8/8 A kérdező kommentje:

Már maga az, hogy a windowsnál egy hosszan benyomott gombra elkezdi ontani magából hosszú sorokban a gép ugyanazt a betűt, egy agyrém.

Mire gondoltak, ez mikor fog kelleni?

De azóta sok windows jött ki, és rég itt az android is. Ha windowst fejlesztenék és ezt meglátnám, biztos hogy a következő verzióban már úgy lenne.

Ha a windowst fejlesztő egyik mérnök pl. franciául tanul, és beleütközik ebbe a problémába, nem gondolkodik el?

2017. máj. 16. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!