Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Unreal enginével lehet játékot...

Lie jack kérdése:

Unreal enginével lehet játékot is készíteni?

Figyelt kérdés

2017. máj. 18. 21:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Igazából erre készült...
2017. máj. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha fel kell tenned ezt a kérdést, akkor ez nem neked való pályaXD Nah jó viccet félretéve... nah jó ez tényleg nem volt viccXD Ha játékot akarsz készíteni, és most akarod elkezdeni, akkor el kell keserítselek, mert jó 1-2 év kell, mire megtanulsz modellezni, textúrázni, bakelni, anyagozni, LOD-zni, Lightmap stb.. Egyetlen model elkészítése is rengeteg fázisból áll, és mindegyik fázist tökéletesen kell tudnod ahhoz, hogy legyen egy jól optimalizált játékokban használható modelled. Az nem elég ha simán tudsz modellezni, mert a játékokba a viszonylag alacsony poligonszámú modellek mennek, tehát ennél jóval tovább kell menned. A másik terület ami fontos a játékokhoz a programozás, Unreal Engine alatt van Blueprint editor, ami egy vizuális programozási felület, ami lehetővé teszi, hogy jó formán a tiszta logikával programozz ne keljen szintaxisokat meg hasonlót tanulnod. Eddig én blueprintben mindent letudtam programozni, de biztos van amihez kell a C++. Amúgy csak, hogy érezd mennyire időigényes a dolog. Én kb. 2 éve gyártok asszeteket Unreal Enginere, és előtte 3-4 éve már modelleztem Blenderben, tehát már van gyakorlatom. Ma délután 6 óta dolgozok egy neon csöves armatúrán, és azt kell mondanom, örülök, ha éjfélre végzek:D Ha van kitartásod, és megérted az Unreal Engine dokumentációját, akkor azt mondom vágj bele, de türelem és kitartás kell hozzá, illetve a legfontosabb az önkritika, rengeteg játék kerül fel pl.: streamre borzalmas grafikával, amin látszik, hogy a készítő konkrétan fel se fogta, hogy mi az a PBR, nem törődik a lightmappekkel stb. Az ilyenekből sose lesz sikeres játékfejlesztő, mert nemszívből csinálja.
2017. máj. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
*Steamre
2017. máj. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Szirty ***** válasza:
Mit lehet még?
2017. máj. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4#: Architektúra vizualizációra használják nagyon sokan. Tehát valaki tervez pl.: egy épületet akkor ebben bejárható módon tudja bemutatni. A hagyományos render motorok ezt nem teszik lehetővé.
2017. máj. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat
2017. máj. 19. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!