Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen applikációval tudok...

Milyen applikációval tudok ilyen oda-vissza mozgó/vibráló képeket csinálni?

Figyelt kérdés

Máshogy nem tudom elmagyarázni, ezekben a videóklippekben vannak ilyenek ha meglátjátok megértitek:

https://www.youtube.com/watch?v=K44j-sb1SRY

https://www.youtube.com/watch?v=db0A0Jt2Al4


2017. máj. 19. 19:51
1 2
 1/14 DjImipapa ***** válasza:
Videószerkesztő, sok idő, mégtöbb tehetség-ötlet.... nem biztos, hogy meglesz...
2017. máj. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

A videókba nem néztem bele, szerintem GIMP re gondolsz.

gimp.hu

2017. máj. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 tabaki ***** válasza:

#1 +1

Nem a programon múlik.

2017. máj. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ja értem. Azt hittem ez is valamilyen programmal készíthető mint pl. instagram-on a boomerang amivel ismétlődő videókat lehet csinálni.
2017. máj. 19. 21:12
 5/14 anonim ***** válasza:

Szerintem itt egyféle sztereó fényképezésről van szó.

* [link]

* [link]

* [link]


Készítenek egy képet majd vízszintesen arrébb viszik a kamerát kb. 6,5 cm-el (szemtávolságra).


A két képet meg egy videóban/animált gif-ben váltogatva mutatják.

Előbbihez valamilyen egyszerű videószerkesztő kell - itt van pár ingyenes:

* Avidemux: [link] - ez egyszerűbb vágási munkálatokhoz (ha nem akarsz effektezni, akkor elegendő lehet)

* Shotcut: [link]

* Openshot: [link]

* Lightworks: [link]

* PiTiVi: [link]

* Blender: [link] (ez mondjuk elsődlegesen 3D modellező alkalmazás, de van benne videószerkesztő)


Utóbbihoz ott az említett Gimp:

[link]

animált gif készítése:

[link] tutorials/Simple_Animations/

2017. máj. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 tabaki ***** válasza:

@#4:

Nem valószínű, hogy egy videoklipet valami viccprogrammal szerkesztenének De a vágóprogramok teljesen jók erre, csak nem kell azt várni, hogy készen bennük legyen fortély -- egyébként ki tudja, lehet, hogy némelyikben mégiscsak megvan, de a dolog nem akkora ügy, hogy ezen múljon.


Egy próba, Blenderrel:

[link]

2017. máj. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 tabaki ***** válasza:

Egy másik:

[link]

2017. máj. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

tabaki kollega példáit méltányolva, azért érdemes megfigyelni, hogy a kérdező által mutatott videókban levő "effekteknél" a téma - a fényképezett ember - nem (alig) mozdul el, csak a háttér fordul el mögötte.


Íme egy nagyon egyszerű példa Blenderben készítve:

[link]

2017. máj. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 tabaki ***** válasza:

@#8:

Ennek nagyon egyszerű a magyarázata. Az én próbáimban a szereplők mozognak, a videóban pedig elsősorban a kamera. Szívesen illusztrálom én is, de estig nem érek rá.

Van egyébként a dolognak egy olyan aspektusa, amelyre a kérdezők sosem gondolnak: Ezek a felvételek kifejezetten a videó kedvéért készültek. Tehát ezeket a rafinált kis fordulásokat (jut eszembe: van ám benne függőleges is) nem utólag rakják bele az okos programmal, hanem egyszerűen eleve úgy veszik föl, hogy ezt a játékot meg lehessen csinálni vele.

2017. máj. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. #4 amiket küldtél linkeket igen pont erre gondoltam. köszönöm hogy írtál programokat illetve ott a link a gimp tutoriálhoz (gimpet amugy is használok elég régóta) majd megnézem és kipróbálom. :) Amúgy meg aért kérdeztem mert megtetszett hogy is feldob egy sima képet és mivel egy gif ként néz ki igy akár egy instagrammos "képnek is fel lehet tenni mert igaz videó ami folyamat ismétlődik de egy kép van benne ami mozog :) Köszönöm szépen
2017. máj. 20. 23:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!