Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem tudom letölteni a...

Miért nem tudom letölteni a Windows 10-re az áruházból a Facebook appjait (Facebook, Messenger, Instagram)?

Figyelt kérdés

A Windows 10 ben ugye van az áruház és ott van ez a 3 facebook app amit le szeretnénk tölteni számítógép asztali verzióról van szó!

Egyébként régi gépről van szó amit elég rég vettem már majd 7 éve akkor Vista volt rajta, utána feltettem a 7 est és most tavaly októberben a 10 est de semmi probléma nincs vele amire használom arra tökéletes sebességben meg kb. megegyezik a 7 essel, minden illesztőrpogram meg is van rá!

Egyébként a rendszer az kalóz, de nem tudom, hogy ez befolyásolja-e de szerintem nem, mert utána aktiváltam is és nem tört rendszer hanem a teljes minden frissítést le is töltöttem rá az alkotói frissítés is megvan rá!

Igaz a gép régi de azóta már bővíthettem benne ezt azt elég stabil itt lettem figyelmes arra, hogy itt van áruház is ebben a verzióban mert annyira nem vagyok jártas Windowsban de ha pl itt ráegyek a fent említett app egyikére akkor azt írja, hogy:

"Ez a termék csak felső merevlemezre telepíthető Olvassa el a rendszer követelményeket, Ehhez az alkalmazáshoz olyan hardver szükséges, amely az Ön eszköze nem rendelkezik"


Nem igazán értem, hogy ez mit jelentene ha a géppel és a rendszerrel illesztőprogramokkal minden stimm viszont alább ahol a követelményeket írja minden oké kivéve a DirectX 9 es verzió szükséges de nekem ott van egy piros × de nem nagyon tudom, hogy ez most mi ez a gépben nincs benne tehát hardware vagy software gond vagy ezt le kell hozzá külön tölteni ha esetleg valaki tudja az segíthetne mert annyira nem vagyok profi a számítástechnikában mondjuk olyan haladó szinten még értem is!

Köszi



2017. máj. 21. 14:58
 1/4 A kérdező kommentje:
Egyébkét lehet, hogy valószínű, hogy az én harware-m nem megfelelő ugyan is a windows 10 az jól működik rajta, mint ahogy már mondtam is, de elég nevetséges ezt kimondani de kb 10 éves gép szerintem már van valami Dell Vostro 200 as de azóta már kicseréltem benne bővíttettem benne ezt azt
2017. máj. 21. 15:03
 2/4 anonim ***** válasza:

Valószínűleg elgépelted, és "belső" merevlemezről van szó. Látsz a tálcán a sarokban hardver eltávolítás ikont, aminek a listáján ott vannak a vinyóid? Ha igen, akkor azon gépek egyike a tiéd is, ami minden SATA porton engedélyezi a hotplugot alapértelmezetten.


Lehetséges megoldások:


1. Registry-ben a storahci drivert úgy konfigurálni, hogy ezt felülírja.

2. BIOS-ban a SATA hotplugot kikapcsolni, ha van erre lehetőség.

3. BIOS-ban az AHCI-t kikapcsolni, ha van erre lehetőség.

4. Gyártó SATA driverét kipróbálni, ha létezik az adott oprendszerre.


Az 1-es opciót javaslom, itt egy leírás: [link]

2017. máj. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem a tálcán nincsen semmilyen hardware és wincseszter sem!

Viszont ezek a felsorolt megoldások nekem ezek nem elég tiszták, mivel angol ezt így nem nagyon értem, hogy a registery-ben a "Device" menüpont alatt pontosan mit kellene amúgy csinálni, vagy átállítani, mert az pontosan nincs megadva a leírásban, hogy A "Device" ponton melyik menüpont értékét kellene átállítani mert ha végignézem az egészet semmilyen szám nincs, mint ahogy a leírásban is csak ilyen szövegek!

2017. máj. 22. 17:32
 4/4 A kérdező kommentje:
Esetleg még azt meg tudnám csinálni, szerintem arra van lehetőség a BIOS-ban ha jól emlékszem, hogy a z ACHI-t és a SATA hotplugot kikapcsoljam de nem tudom, hogy ettől megoldódna-e a probléma, de előszór az elsőnek leírt megoldást akartam, (akarnám) ki próbálni, ha ezt le tudnád-e írni részletesebben, hogy pontosan mit is csináljak, köszi!
2017. máj. 22. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!