Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy kell megcsinálni ezt az...

Hogy kell megcsinálni ezt az effektet?

Figyelt kérdés

Amikor a kép mögött ugyanaz a kép van csak elhomályosítva

[link]



2017. máj. 24. 10:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
megnyitsz egy tetszőleges képszerkesztőt, felnagyítod a képet, rányomsz egy blur-t, és a közepébe belepaste-olod az eredeti képet.
2017. máj. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igazából a háttér nem annyira problémás,az előtérben lévő alak miatt van főleg gond. Olyan képszerkesztő kell,ami tud átlátszóságott kezelni.

pl:GIMP ingyenes, azon meg tudod oldani.

Berakod a hátteret , blur, stb..

Majd új rétegbe behúzod az alakos képet és vagy maszkolással vagy kivágással kitakarod az alakos képedből a nem környezetet..

pl: maszkolásos verzió

https://www.youtube.com/watch?v=Jle81ofRLok

2017. máj. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 tabaki ***** válasza:

"Igazából a háttér nem annyira problémás,az előtérben lévő alak miatt van főleg gond."


A feladat szempontjából nincs ott semmiféle alak. A kisebb kép egy felnagyított és elhomályosított nagyobbon van, függetlenül attól, hogy mit ábrázol. Ez megoldható egyrétegű szerkesztővel is, nem mintha értelme lenne az életedet keserítened.


Kérdező, ilyen apró marhaságokhoz semmi szükség a Photoshopra. Ha nem találsz valami telefonos appot, amelyik automatikusan megcsinálja, van elég ingyenes képszerkesztő, amelyik alkalmas rá.

2017. máj. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 tabaki ***** válasza:

Gimppel, nagyjából az első válasznak megfelelően:

[link]

A különbség: A kép betöltése után készítettem egy rétegmásolatot, megnöveltem a rajzlap méretét (Kép → Rajzvászon mérete...), utána az alsó réteget az Átméretezési eszközzel felnagyítottam, és elmostam (Szűrők → Elmosás → Gauss-elmosás..., 40 pixelre állítva). Végül Fájl → Exportálás másként..., fájlnév megadása, Exportálás gomb.

2017. máj. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ok, látom, mit néztem el, csak a kép,amit linkelt a kérdező,abból nekem más jött le.., de ha ugyanaz a kép,akkor ok..
2017. máj. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!