Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hangrögzítő program ami 3...

Hangrögzítő program ami 3 különböző eszközt 3 különböző audio track-re tud venni?

Figyelt kérdés

Az lenne a lényeg, hogy szeretném venni folyamatosan a skype, a mikrofonom és a rendszer hangját különböző trackekre. Próbáltam az OBS-t, és a legjobb lenne erre a célra, de egyszerűen felzabálja a gépet. Levettem a felbontást 1x1-re meg az fps-t 0.1-re, hogy lényegében a felvétel ne terhelje a gépet, de így is 17-20% processzort megeszik, függetlenül attól, hogy az AMD vagy a sima x264 kodeket használja. Ez csak azért nem szerencsés, mert esetleg indítanék gameplay felvételt mellette, így meg már akadnék rendesen. Arról ne is beszéljek, hogy az AMD driverével kapott ReLive 5-6% processzort eszik, mikor fullHD-ban veszek 60FPS-sel, hanggal meg kamerával együtt, akkor nehogy már az OBS csak hang felvétele közben egyen meg 20%-ot. Jelenleg a Mirillis Action a legjobb megoldásom, amivel tudok venni skype hangot meg mikrofont, csak jó lenne, ha egy harmadik track-re fel tudnám venni a rendszerhangokat is. Hozzátenném az Action hangfelvétel közben (2 trackre rögzít) 0% processzorhasználatot jelez (hangfelvételnek nem is kéne ennyire leterhelnie a gépet).

Kösz előre is!



2017. máj. 31. 10:01
 1/5 anonim ***** válasza:
még mindig ffmpeg
2017. máj. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Esetleg egy kis plusz segítséggel el tudsz látni?

Gyorsan gugliztam egyet, és nagyjából jól emlékeztem, hogy ez egy parancssor alkalmazás, szóval ha tudnál esetleg írni még rá valamit? Vagy van egy ebből kreált rendes windowsos progi is?

Nem azért írom, mert lusta vagyok, hanem mert most nincs időm keresgélni ez a megoldás meg mihamarabb kéne.

Nem kell mindent szájbarágni, csak egy kicsivel több, mint hogy 'ffmpeg' és már jó is lesz.

2017. máj. 31. 16:12
 3/5 A kérdező kommentje:
Eltöltöttem most egy kis időt google-n, de mindenhol csak olyan tutorial van, hogy hogyan kell videót venni vele.
2017. máj. 31. 22:42
 4/5 anonim ***** válasza:

Windows alatt az alábbi paranccsal tudod kilistázni rögzíthető eszközöket:

ffmpeg -list_devices true -f dshow -i dummy

gyanítom két eszköz kell: a Mikrofon és a belső rendszerhangok ("Stereo Mix"?) - ez utóbbi tartalmazza a Skype-ot és a rendszer további hangjait.


Majd ezeket kedvedre irányítgathatod:

[link]

2017. jún. 14. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A lényeg az lenne, hogy 3 darab sztereó hangsávot veszek, 3 darab eszköztől, amit 3 külön sávra is rögzít, tehát ha megnyitom egy szerkesztőben, akkor ott 3 sávot látnék, mindegyiken az megfelelő eszközről felvett hanggal. Ez azért kéne, hogy később tudjam szerkeszteni KÜLÖN az egyes eszközöket.
2017. jún. 19. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!