Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Érdemes újratelepítésnél...

Feketeruhasember kérdése:

Érdemes újratelepítésnél formázni az egész hdd-t?

Figyelt kérdés
Én eddig így csináltam a saját gépeim és mindig jobb volt és gyorsabb lett mintha csak a rendszer meghatót csináltam volna. Ha meg végeztem akkor visszamásoltam mindent és így biztosan nem lesz töredezett sem a meghajtó. Ezt más is így csinálja vagy teljesen mindegy hogy hány éves múltra tekint vissza a torrent mappa amibe minden volt már létrehozva és törölve isten tudja hányszor akkor is elég csak a rendszer meghajtót formázni?
2017. jún. 3. 19:53
 1/9 A kérdező kommentje:
Ha igen miért és ha nem miért?
2017. jún. 3. 19:53
 2/9 anonim ***** válasza:

A gyorsformázás nem csinál semmi mást csak mindent felülírható állapotra állít át. Ugyanaz mintha fogtad volna a partíció tartalmát és törölted volna, majd üríted a lomtárt (ha nem egyből töröl).


A lassú (mély)formázás annyival többet csinál hogy a törölt adatot nem csak felülírhatóvá teszi és törli, hanem felül is írja egyszer (emiatt tart sokáig).


Az a tévképzet amit a formázáshoz társítasz csak abból adódik hogy a frissen újratelepített rendszer még nincsen minden szeméttel teleszórva és nem indul el ötven program a Windows-zal együtt ami miatt lassabb lesz. Semmi köze viszont ahhoz hogy a rendszerpartíción kívül bármi mást is formáztál-e.

2017. jún. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Eleve nem érdemes újratelepíteni.
2017. jún. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én ezt másképp tudom ill részben így ahogy te csak más megközelítéssel. Minden írhatóvá válik így egy töredezett lemezzel ellentétben "azonos" helyre íródik(nem kell annyit ugrálnia az olvasó fejnek hogy elérjen egy fájlt) amit újonnan rámásolunk a formázott lemezre. Ellentétben azzal ha egy töredezett lemezre másolunk. Elvileg a töredezettség mentesítés is azt jelenti hogy rendezi a fájlokat a meghajtón.
2017. jún. 3. 20:07
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem érdemes újratelepíteni? Attól függ milyen rendszerről van szó, de úgy am block "nem érdemes újratelepíteni szerintem erős túlzás.
2017. jún. 3. 20:08
 6/9 A kérdező kommentje:
Meg persze hogy milyen gépről van szó attól is függ hogy érdemes e.
2017. jún. 3. 20:08
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A formázás előtt hiába volt töredezett a lemezed, mivel utána minden adat felülírható lett rajta. Ezért az új adat már sorban fog rákerülni és nem ugorja át a foglalt részt, mivel az felülírható.
2017. jún. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Pont ezt mondom én is...
2017. jún. 3. 20:14
 9/9 A kérdező kommentje:

"Ellentétben azzal ha egy töredezett lemezre másolunk."


Ezen akadtál fennt gondolom: Ezt úgy értette hogy törödezetten használnánk tovább a lemezt.


És ha már töredezettség mentesíteni is kell amúgy is akkor nem jobb megszűrni úgy a fájlokat hogy kimentve majd formázva és visszamásolva használjuk? Lehet benne vírus is amit nem látni.

2017. jún. 3. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!