Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan Mastereljek?

Hogyan Mastereljek?

Figyelt kérdés

kb 5 hónapja hogy veszek fel saját/illetve cover számokat. Általában metált játszok.

Dobot az FL studio-val csinálom azon belül az Addictive Drums 2-vel a gitár felvevést pedig a peavey Xport-al és az lenne a nagy kérdésem hogy hogyan tudnék tényleg olyan összhatást csinálni hogy tényleg lehessen hallani hogy az egy rendes szám? mármint értem én itt hogy a dob legyen hangosabb vagy halkabb,basszus gitár legyen hangos illetve az EQ..stb szóval mindent a masterelésről akarok tudni. Ha van itt tapasztalt aki csinált már saját minőségi zenét az legyen szíves írjon itt vagy privátban nagyon megköszönném mert nagyon szeretnék már tényleg egy olyan saját számot összehozni amin hallani hogy azért minőségileg össze van hangolva. Előre is köszönöm.



2017. jún. 9. 14:55
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam hogy gitárt felvenni,a trackeket felvenni,összetenni Reaper-t használok.
2017. jún. 9. 14:57
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha jó a mix, akkor a master csak minimális kozmetika. Te mixingben szeretnél otthon lenni, ami sok olvasás (angol), sok zenehallgatás és sok gyakorlat után kezd alakulni, ez lehet a legnagyobb igyekezet mellett is öt év, meg lehet három élvezetes (de persze nagyon is tudatos) év, mindenképp sok kudarc jellegű tanulság-ziccerrel.
2017. jún. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy szakma, nem lehet pár privát üzenetben megtanulni.
2017. jún. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 brokenbone válasza:
vegyél egy stúdió monitor párt, ne olcsót. erre pénzt kell áldozni először is, oszt kész. gyakorolj sokat, jelenleg én is sokat nyomom csak én hiphopot, kialakul. de én szeretnék egy ilyen jellegű szakmát is idő közben.
2017. szept. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!