Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Üdv! Minden magyar Linux...

Üdv! Minden magyar Linux felhasználónak. Van a Linux rendszerben offline segítség nyújtásra lehetőség? (2017)

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy Linux Mintet vagy Ubuntu Linuxot használok, vezetékes internetem van, egyik napról a másikra nem működik a net, falun lakom, hétköznap történik ez egy rendszerfrissités utan, mit tehetek ha nincsen olyan mobilom amivel lehet internetezni, hogyan tudok segítséget kérni? Vagy vissza állítható a rendszer az elöző / eredeti állapotába adatvesztés nélkül?

2017. jún. 9. 23:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Mit értesz rendszerfrissítés alatt? Megszakadt egy frissítési folyamat?

Elvileg lehet csomagokat cd-re vagy más adathordozóra is tenni, és azt megadni, mint szoftverforrást. Ezután a megszakadt frissítés (csomag telepítés) folytatható.

(Ha jól értem a kérdést.)

2017. jún. 10. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
A legegyszerűbben egy Live rendszer segítségével lehet kijavítani egy rosszul végződő rendszerfrissítés.t Live rendszer használatával root- ként be tudsz lépni a meglévő rendszeredbe így módosításokat is végre tudsz hajtani, valamint van hálózatod is. Igen van mód visszaállítani csomagot előző verzióra, log fájl vagy cache mappa átböngészésének segítségével meghatározhatók, az utoljára frissített csomagok. Ha a cache úgy van beállítva, hogy tároljon több verziót egy csomagból akkor még hálózatra sincs szükség a visszafejlesztésre.
2017. jún. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"root- ként be tudsz lépni a meglévő rendszeredbe"


Miután átállította a root-ot a gépen lévő rendszerre.

[link]

2017. jún. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb az lenne, ha nem használnál olyan disztribúciót, ami egy frissítéssel hazakúrja a netet.


másrészt meg: tar c --one-file-system --acls --selinux --xattrs -f </masik/particio>/rootbackup.tar.gz /

tar x --acls --selinux --xattrs-include='*' -C / -f </masik/particio>/rootbackup.tar.gz

2017. jún. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Pipas Pisti ***** válasza:

Pár linux disztribúción túl vagyok, az ismertek közül nálam csakis a MINT vagy az UBUNTU frissítés tudta szétverni a rendszert*. Hasonló élményekből van egy tucat: nem indul frissítés után, nem enged be a jelszóval, bocsi, de valahogy nincs net egy sima frissítés után.


Aki mégis ezeket a disztri-bucikat használja, annak alap a clonecilla-val vagy hasonlóval való teljes mentés. Vagy a live -dvd-ket kéznél tartani, és felrakni újra az egészet.


Természetesen most upgrade frissítésekről beszélek, egy dist-upgrade az egészen más! Ha egy mint/ubuntu-s fant megkérdezel, hogy egy azaz egy lépést a verziók közt simán meg lehet-e lépni, hiszen az nem túl nagy... IGEN!!! Ez csak természetes!!! Amikor meg kijön az új, hivatalos verzió, akkor megy a kérdezgetés, hogy a frissítés után ez megy az nem megy... mit tegyek? Hát miért nem mentettél? Meg jobb az új telepítés, ha verziót váltasz! Miért nem jó az előző? :)


Én kerülném a divat-disztribuciókat.


* próbáltam más UBUNTU alapokon nyugvó terjesztést is, de elégé hasonlatos a véleményem: ha ténylegesen verziót váltasz, akkor inkább disztribúciót kellene váltani :)))

2017. nov. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!