Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Magas CPU terhelés játék közben?

Magas CPU terhelés játék közben?

Figyelt kérdés

Adott a gépem, melynek főbb specifikációi:

CPU: Xeon E5450 (Q9650)

RAM: 4gb ddr2 800mhz

VGA: GTX 760


GTA5-nél tapasztalom, hogy régebben (1-2 hónapja) tök jól futott a játék, 80fps dropok nélkül, viszont mostanában, az utóbbi 1-2 hétben pár mp-nként leesik az fps 20-köré, sőt, néha kifagy 1-2mp-re.

Én a Ramra gyanakodtam, de mivel 2 monitorom van, játék közben tudtam figyelni a terhelést, és a CPU általában 90% körül volt, amikor felment 100-ra, olyankor fagyott ki a játék, majd leesett a %, és ment tovább a játék.

Nagyon zavaró, mivel online játék közben nem túl előnyös dolog ez.

Azt szeretném tőletek kérdezni, hogy vajon tudtok e segíteni, mi okozhatja a problémát (igen, szoktam arra figyelni, hogy közben semmi ne legyen megnyitva, ez alap...).



2017. jún. 10. 22:35
 1/4 anonim ***** válasza:
GTA 5-hoz a 4 GB memoria nem eleg, tapasztalatbol mondom. Ha ennyivel probalod futtatni, kb. folyamatosan swappelni fog a geped. Vegyel bele meg 4-et, es szarnyalni fog.
2017. jún. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Alaplapom nem kezel 4-nél többet sajnos, mégis csak egy 775-ös lapról beszélünk...

De mondom, kb 2 hónapja még vígan játszottam ugyanennyi rammal magasabb beállításon, most alacsonyabb beállításokon sem hajlandó normálisan működni.

Egyébként tervben van egy újabb gép.

Ha esetleg érdekel:

i5 6500

GTX 970

8gb ddr4 2133mhz

2017. jún. 10. 23:28
 3/4 anonim ***** válasza:
Amikor hirtelen 30 fok lesz, és belassul a gép, akkor azért illene gyanakodni. Mikor volt utoljára takarítva, pasztázva?
2017. jún. 11. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Takaritva kb 2 napja volt kompresszorral kifujva, pasztazva meg kb 4 honapja.
2017. jún. 11. 09:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!