Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért hasal el Joomla 3 keresés?

Miért hasal el Joomla 3 keresés?

Figyelt kérdés

search.html?q=akarmi


Joomla 3.7.2. és varnish 3.0.7 vagy akár 4.1 cache szerver.


Error 503 Service Unavailable


Ezt a hibát dobja a varnish, hiába adom meg kivételszabályként a varnish vcl fájljában a search.html url-t engedje át, ne a varnish cachelje.


Ez azóta van, amióta a Joomla 3.5-re vagy 3.7? -re váltott egy nagyobb frissítéskor.



Mi lehet a gond? Hogyan hiba keressek?


mysql hiba? apache2? varnish?



2017. jún. 12. 20:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Olvasd el a joomla changelogját!
2017. jún. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Péter, hiába nézem meg, abból nem jövök rá. Annyit tudok, hogy valamikor kivették a weblinks-t ami nem is tudom mit csinál, de itt a router.php ami a linkeket előállítja, és elvileg azt még nem bántják, csak a J!3.8 után fogják.


Ami extension beleszól ott próbáltam exclud-olni, hogy a joomla router csinálja a linket és ne ez a SEF extension, de akkor is elhasal a varnish-sal és 503 hibát dob.


Varnish log meg nem megy, ugyan lehet kicsit bonyolultan két példányban futtatni másik szerverporton a varnish-t és ott meghívva az URL-t lehet tesztelni milyen hibákat dob, de ezt még nem tudtam összehozni.


Sima varnish logot meg nem csinál alapból a varnish, ráadásul downgradeltem és nem szedtem le a Varnish 4-et, hanem rátelepítettem a 3-at, ami ugyan működik ne pl. a varnishncsa már nem, meg a varnishstat sem.

Valami dependency hiba lesz a 4-es miatt.

2017. jún. 13. 05:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!