Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi az a Wscript. Exe?

Vok! kérdése:

Mi az a Wscript. Exe?

Figyelt kérdés
Sziasztok, azt szeretném kérdezni hogy mi ez mit is jelent ez a wscript.exe mert az ESET minden bekapcsoláskor riaszt hogy vírus de még is mi ez!? hogyan lehetne ezt orvosolni? A válaszokat előre is köszönöm!
2017. jún. 13. 17:11
 1/4 anonim válasza:
Nem tudom, milyen rendszered van, de ha 10-es windows, akkor ha nemrégiben kezdte el ezt a hibaüzenetet kiírni, egy system backup segíthet a dolgon, egyébként pedig lehet ez egy akármilyen már eltávolított, harmadik személytől származó program csonkja. Csukhatod karanténba is, hátha többet nem zavar utána.
2017. jún. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló. Windows 7-et használok és minden indításkor bejön a wscript.exe vírus (ESET jelzi) és nemtudok rájönni mi lehet a baj mert ezt kb 3 napja kezte és nem tudom a wscriptet töröljem le vagy valahogy máshogy próbáljam meg. Vannak itten videók hogyan lehetne ezt orvosolni itt egy link: https://www.youtube.com/watch?v=6mwC2EZuMjY

De az angol weboldalak meg azt írják minden folyamatot le kell állítani ami a wscript-hez köthető és a végén letörölni. De azt szerintem nem szabad mert egy windows-hoz tartozó program. Nem tudom mit tegyek?!?!

2017. jún. 13. 19:49
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia,


Valóban a Windows része ezért nem kellene törölni. Inkább ki kellene deríteni hogy mi az ami megfuttatja induláskor. Azt javaslom hogy futtasd az "msconfig" parancsot, de ha ott nem találsz semmit akkor google -> "sysinternals autoruns" keresésre egy remek progit le tudsz tölteni amivel ki lehet listázni/módosítani dolgokat.


Sok sikert!

2017. jún. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen válaszod, megpróbálom!
2017. jún. 14. 16:17

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!