Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Vírusirtó: melyiket ajánljátok...

Vírusirtó: melyiket ajánljátok? Elég egy jobb ingyenes vagy érdemes előfizetni valamelyikre?

Figyelt kérdés

Avira vírusirtót használok már évek óta, de sok gépen eléggé csapraveri az erőforrásait. Egyedül az SSD-s gépemen nem tűnik fel túlzottan. Összességében nincs vele bajom, bár nem vagyok benne biztos, hogy egy vírusirtó mitől számít jónak.


Most viszont elgondolkodtam a BitDefenderre való előfizetésen. Valaki használ itt fizetős vírusirtót, esetleg BitDefendert? Mi a véleményetek?


Érdemes egyáltalán fizetős vírusirtóra beruházni (évi kb. 8-10 ezer Ft igazán nem vág a földhöz), vagy elég a legjobbak közt emlegetett ingyenes alternatíva is? (Kalóz verziók kizárva, vírusirtót eleve a legértelmetlenebb dolog törten beszerezni...)


Persze, mint mindig, a tudatos géphasználó számít a legjobban a vírusok elkerülésében. Nem is volt soha különösebb vírusproblémám, mert nem ész nélkül böngészem és nem is töltök le minden, gyanús forrásból származó fájlt.


Mindennek ellenére érdekelnek a vélemények, személyes tapasztalatok.


Előre is köszi.



2017. jún. 21. 15:33
 1/10 anonim válasza:
En inkabb a Kasperskyre szavazok abbol is az Internet Securityt erdemes megvenni..elvan trszi a dolgat es nem anyira bug-os mint a bitdefender ami egy romcsi termek...
2017. jún. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ESET vagy Kaspersky.
2017. jún. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
W7-WXP között licenszelt Nodra esküdtem. W9x korában Symantecre. Akármi is van fent, úgyis terhelni fogja a gépet. W10 óta (számomra) pont elég az integrált Defender.
2017. jún. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Bitdefender. Tökéletesen működik, gyors, kiváló eredményeket ér el teszteken és nem nyaggat hogy vedd már meg. Azért itt nem vártam románozást...
2017. jún. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

A bitdefendert testeltem egy 6 magos amd procin 8 GB rammal es eleg ramatyul viselkedet...nem azert irtam hogy romanozzak de tenyleg ok keszitik.A kaspersky ami bevalt nallam az viszont orosz termek..remelem ezt meg nem oroszozasnak gondoljatok.

Persze gyengebb gepekre (ersd intel 4 mag alatt) mar nem tudok mit ajanlani mert az oszes ismerted virusirto zabalja az eroforrast.

2017. jún. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
ESET szlovák... :D
2017. jún. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Európai vírusvédelemet válassz!


Az orosz vírusirtó pont az orosz kémprogramokat nem fogja felismerni, az amerikai pedig beengedi az amerikai hatóságokat....



Európai gyártók minőségi sorrendben (vírusfelismerés és erőforrás-igény szerint, a legjobbtól a legrosszabbig):


1. G DATA

2. Bitdefender

3. F-Secure

4. Avira

5. ESET

6. AVG / AVAST

7. Panda


Szerintem az első háromból válassz, amelyik szimpatikus.

2017. jún. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Még annyi technikai információ, hogy a G DATA dupla keresőmotoros, és az egyik szignatúramotorja a Bitdefender. Az F-Secure is használja a Bitdefender motorját.


Mindkét cég saját egyéb technológiákkal egészíti ki a Bitdefender szignatúramotorját.


Mindez azt is jelzi, hogy a Bitdefender igencsak elől jár a fejlesztésben, hiszen két másik vezető európai gyártó is licenceli a technológiáját. (A G DATA mindig azt licenceli, amelyik OEM motor a legjobb.)


A G DATA esetében a második szignatúramotor és a heurisztika a saját (német) fejlesztés, az F-Secure esetében pedig a heurisztika (magatartás alapú védelem) szintén saját fejlesztés.


Mindhárom cég jó termékeket gyárt (szerintem).

2017. jún. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Szerintem a legjobb az Avast! Nem kényszeríti rád, hogy vedd meg! Rengeteg ingyenes funkció van benne Pl: Vírusirtás, elavult szoftver frissítés, játék mód tehát letiltja az értesítéseket játék közben, WiFi vizsgálat, Védett böngésző, jelszavak mentése, védelme STB... Avast: [link]
2017. júl. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
AVG Internet Security
2017. aug. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!