Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi a különbség a Windows7 és...

Hkc kérdése:

Mi a különbség a Windows7 és a Windows8 (8.1) között?

Figyelt kérdés

2017. jún. 23. 12:28
 1/8 Derwer ***** válasza:
48%

Két külön OS.

A 8as viszonylag nagy bukás volt a kényszerített csempés GUI miatt.

2017. jún. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem bejött a 8.1 csempéstül. Egyébként láthatsz képeket róla a neten. Mondjuk én mindig a programjaim használom, tök mindegy milyen rendszer van a gépen, csak frissüljön ls ne legyen "lomha". Az én gépemen a 8.1 a legjobb, kipróbálva a 10-et is.
2017. jún. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Hominida ***** válasza:

A Microsoft annak idején a 8-asról szinte mindig csak a csempés kezelőfelületet emlegette. Meg azt, hogy gyorsabban indul el a rendszer, de mivel az ember naponta 3-4 percnél ritkán tölt többet rendszerindítással, ez sem látszott túl izgalmas újításnak. Arról kevesebbet beszéltek, hogy emellett elkezdték a rendszerbe építeni maguk számára azokat az ellenőrzési elemeket, amelyeket aztán a 10-ben fejeztek be, példátlan jogokat adva maguknak.


Ennél többet én sehol sem tudtam meg róla.


A csempás felülettel egyébként tényleg csak az volt a baj, hogy kényszerítették a felhasználót annak a használatára, megszüntetve a korábbi lehetőséget. Aztán amikor a formálódó botrány hatására a 8.1-be visszatették a régi kezelőfelület fő elemeinek egy részét, például a Start menüt, én nem hallottam több himnuszt róla, aztán már el is kezdték a Windows 10 kampányát és erőltetését.

2017. jún. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én Windows7-et használok, meg vagyok elégedve vele, de azt hallottam, megszüntetik hozzá a frissítéseket. Igaz ez?
2017. jún. 24. 09:52
 5/8 AntZ ***** válasza:

Nem kell aggódni,2020-ig adnak még ki hozzá javításokat:

[link]

[link]

Az xp-nek már régen lejárt a támogatása, mégis adtak ki hozzá frissítéseket:

[link]

2017. jún. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 jikanv ***** válasza:
19%
Ha jol megnezed az egyiken het ablak a masikon meg nyolc ablak van. Lefogadom ezt eddig senki nem vette eszre?? !!
2017. jún. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
A windows 8/8.1 táblegépekre lett tervezve és a windows 7 szolgált a rendszer alapjául, tehát a windows 8 a windows 7 "fejlesztett" verziója.
2017. jún. 30. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Egyéb iránt sokkal jobb az a Windows amire nem jön több frissítés, ha már tökéletes a rendszer! Nem lassul be semmilyen körülmények közt sem azért mert most pont frissít stb.

Nekem volt olyan hogy a legfeszültebb játék pillanatban kiírta, hogy újraindítás! Letöltés befejezve adatok feldolgozása folyamatban!

Na akkor majdnem kidobtam az ablakon! ;) :)

a hardvereket, meg úgy is magától frissíti a rendszer windows 7 óta!


Ez a Windows 8.1 en történt! Egyébként akkor is az a legjobb Windows!


Láttam már 10 et kifagyni, ami elvileg lehetetlen!!!!

Youtube osnál is!!! Videózás közben a 2. gép kifagyott neki!(amin a live ot csinálta!)

2017. júl. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!