Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Iskola a Tisztaszoftver...

Iskola a Tisztaszoftver Programon keresztül még meg tudja szerezni legálisan a Windows XP-t?

Figyelt kérdés

Nyárra felvettek rendszergazdának egy általános iskolába (mivel az előző rendszergazda fél éve felmondott és nincs másik) és telepítem újra az iskolai gépeket, néhány tanár laptopját is.


Az egyik laptop viszont elég régi már, 2007-es gyártmány. Windows XP-t kell rá telepítenem, de nem tudom hogyan szerezhető meg 2017-ben legálisan.

A Tisztaszoftvernél van még erre lehetőség vagy nincs más választás mint az illegális telepítés?



2017. júl. 5. 12:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Nincs már támogatás a windows xp-re szóval kizárt, hogy megszerzed azt legálisan. Konkrétan már szerintem nem is illegális ha otthon aktivált winxp-t használsz :D Annyira rossz, hogy tényleg nem bírja a windows 7-et? Csak-csak bírja valahogy pár olyan beállítással, pl az areo témából ha visszaveszel stb...
2017. júl. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Próbáltam tegnap Windows 7-et tenni rá, driverek még csak-csak megtaláltam, fel is telepítettem.

Viszont annyira használhatatlan volt hogy még a böngészők is haldokoltak rajta. Az aero-ból nem hogy visszavettem hanem kikapcsoltam teljesen win95 stílusúvá, letiltottam a felesleges folyamatot de akkor sem ment akadás mentesen.

2017. júl. 5. 16:06
 3/8 anonim válasza:
Hát ebből a gépből sajnos többet nem hiszem akkor hogy ki lehet hozni. Add vissza szerintem és mond meg neki hogy tudtál rá tenni win 7 et megy is csak nagyon akad többet te sem tudsz kihozni belőle.
2017. júl. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Valahogy úgy. Aztán vagy használatba állítják vagy nem. Utóbbi valószínűbb, mert pl nálunk divat a gyenge gépek használata, de ennyire azért azok sem gyengék.
2017. júl. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
És származhatna valami gond egyetlen illegális XP-ből? A tanár akié a laptop jövő év végén úgyis nyugdíjba vonul, és több mint valószínű hogy ki lesz a laptop selejtezve és megtarthatja majd mint sajátot.
2017. júl. 5. 22:34
 6/8 anonim ***** válasza:

2 + 1 lehetőség van:

1. Windows XP-t teszel fel. Ez két okból problémás: egyrészt ki tudja hol vannak az anno az iskolának küldött Windows XP licencek ( [link] ) - már ha az iskola anno kapott, illetve van-e rá még - jogi értelemben vett - támogatás (itt megérdeklődheted: [link] ); másrészt ez egy elavult, terméktámogatás nélküli operációs rendszer


2. Windows 7-tet (8-at/8.1-et/10-et?) teszel fel. Ezzel az a gond, hogy régebbi gépen lassabban muzsikál.


+1. Esetleg - valamilyen kisebb gépigényű ablakkezelővel (XFCE, LXDE) ellátott - Linux-disztribúció (Debian, Linux Mint, xubuntu, Lubuntu)? Ha a tanár nem használ speciális programokat, akkor az is szóba jöhet.

2017. júl. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 gábor69 ***** válasza:
Windows 7 Starter . Nagyjából annyi a gépigénye mint egy XP Sp 3-nak .
2017. júl. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen.
ápr. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!