Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Gigabyte alaplapi BIOS-t...

Ga-Te kérdése:

Gigabyte alaplapi BIOS-t miért nem tudom frissíteni?

Figyelt kérdés
Van egy Gigabyte H110M-S2H típusú alaplapom. Szeretném a BIOS-t az F20-as verzió számra frissíteni. Azonban ha a Q-Flash funkicót használom azt írja ki: "BIOS ID check error". A windows-os Gigabyte App-al pedig szint úgy nem engedi. "flash.dll missing" továbbá "FBios.dll nem akar működni" kb ez. Próbáltam manuálisan pótolni eme fájlokat sem jó. Akkor 6 féle módon kezeltem az usb drive-ot is sem jó neki. Szeretnék egy i3 7100 cpu beletenni de kell hozzá ez a flash. Gondolom én mivel ahogy belerakom csak sípol mint egy foci bíró.

2017. júl. 6. 00:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Próbáld meg ezt rendszergazdaként futtatni. (autoexec.bat)

[link]

2017. júl. 6. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez az csomag amit lelehet szedni a gyártó oldaláról. Ezt nem windows-ban kell használni. Ezeket a fájlokat kéne betölteni a Q-Flash-ben de nem akarja végig csinálni.
2017. júl. 6. 00:31
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha BIOS ID hibát ír, akkor valószínűleg nem hozzá való file-t próbáltál meg flash-elni, nézd meg még egyszer a típust!
2017. júl. 6. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kipróbáltam mindkét esetben működik, bios-ból is és win alól is uefi-vel.

-Bios beállít

-USB-re másol

-bios update q-flash

kész

2017. júl. 6. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Óóó a rohadt életbe igazad van. Hát ennyire balga nem lehetek tényleg. Én a GA-H110M-S2H (rev 1.0) eröltettem hol ott nekem GA-H110M-S2H DDR3 (rev 1.0) van. Most már jó megy működik. Na most jó hülyének érzem magam. Minden esetre köszönöm a segítséget. :)
2017. júl. 6. 01:44
 6/6 A kérdező kommentje:
De amúgy most meg oké megy az i3-as proci. Viszont az egyik a 2 RAM foglalat közül az egyikbe ha berakok modul-t akkor ugyanúgy sípol és kikapcsol. A másik meg most meg nem ismeri fel a VGA kártyám. Sehogy se. Kivettem-visszaraktam. Eszközkezelőben b#szkodok, semmi.
2017. júl. 6. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!