Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A 2000 évek előtti Windows...

A 2000 évek előtti Windows -okról miért nem lehet szinte semmit sem találni az interneten? (2017)

Figyelt kérdés
PL: javítócsomagok

#Windows 98 #Windows 95 #Windows 1.x #Windows 2.x #Windows 3.x #Windows NT 4.0
2017. júl. 7. 07:53
 1/9 anonim ***** válasza:
68%

Hát akkoriban nem úgy mentek a dolgok mint most.

Win98 már cd-s volt,ha jól tudom,de pl: a 95-nek biztos volt floppys verizója. Az internetet akkor még nem úgy használták mint most,és lassabb is volt,de azért lehet keresgélni:

[link]

2017. júl. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

ez lemaradt:

[link]

2017. júl. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
38%

Az #1-ső (#2-dik) hozzászóló jól mondja. Akkoriban még MÁSHOGY mentek a dolgok, véleményem szerint sokkal kiegyensúlyozotabban, minden téren!


1.Pl nem volt ennyi "okos" ember, akik mihelyst rászabadultak az internetre, egyből azt hitték mindenkinél többet tudnak. (mert nem sok embernek volt netje, és így akinek volt, az igyekezett hasznosan használni... ...manapság kis csecsszopóknak van Youtube-csatornájuk, ahol bemutatják, hogy kell létrehozni egy könyvtárat parancssorból, kár ilyenekre pazarolni a sávszélességet :-) ...és még nem beszéltem a szellemileg sérült Facebook-generációról...)


2.: Pl. akkor még voltak használható Operációs rendszerek, DOS6.22+Windows3.1, amik gyorsabban futottak egy 40MHz-es 80386-oson is, amiben 4MiB alaplapi memória és egy 512KiB (0.5Mib) videomemóriával rendelkező videokártya volt. Manapság meg ott tartunk, hogy 8 magos processzoron, amelyek magonként 4000MHz-esek, és van rajtuk 16GiB alaplapi memória és egy 4GiB-es videokártya, hogy éppenhogycsak megyeget rajta a Windows. A Windows 10-re ki sem térek, most a számológépet sem indította el... :-) Mellesleg a Windows 95 (OSR2) is CD-s volt, mert kb. 95 MiB volt, ami 66 kislemezre(1.44MiB) ment volna rá.


3.: Persze most mindjárt jönnek az okosok megint, akik arról fognak papolni, hogy manapság már nagyobbak az igények, így természetes, hogy ekkora erőforrások kellenek... :-) Nem elég egy Windows Millennium.


4.: Azt hiszem az a baj, hogy a számítástechnikát is felzabálta a pénz. ...és nem észérvek mozgatják!

2017. júl. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, összepróbálok hozni Virtul Box-ban Win98se rendszert
2017. júl. 7. 09:18
 5/9 anonim ***** válasza:
46%

"akkor még voltak használható Operációs rendszerek, DOS6.22+Windows3.1"


:DDD

Poénos a srác.

2017. júl. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

ja:) most is van freedos amúgy

Azért ne feledjük el,hogy senki se vágyik a dial-up és előtti 12 floppis installos őskorba.. amit a NYENYI dinók uraltak ..


Az oprendszereknek is fejlődniük kellett,persze kérdés hogy siekrült..

Még mindig nem értem a win-t,hogy nem képes silent upgradelni..,meg mi a fenének akar mindenféle ididóta képességeket frissítés keretében ráerőltetni az emberekre.

2017. júl. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%

#5-snek (winsxs)


Mondtam, hogy "mindjárt jönnek az okosok, akik papolnak"... :-)


Sikeresen kiemeltél egy fél mondatot a szövegemből, de azt elfelejtetted mellécsapni, hogy a Windows 10-en a Számológép sem indul el..., de igazad van, úgy nem lenne vicces, így csak szánalmas, hogy milyen fantasztikus rendszerek vannak manapság... :-)


Jaaa és tetszik, hogy mostanában 60-70GiB-es játékok vannak, az első winchesterem (ami 120 MiB-es volt) teli volt jobbnál-jobb DOS-os játékokkal, amelyekben volt még ötlet és volt izgalom, nem a minél nagyobb haszon hajtotta a számítástechnikát. Kár hogy ez már manapság vicc... :-)

2017. júl. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

3-as: teljesen így gondolom én is. Én 1999-ig kihúztam 6.22-es DOS-al és Win 3.11 kombóval. Nagyon nem tetszett a megújult Windows. Aztán 98SE lett utána. Azt szerettem, stabil volt. A következő értékelhető a 7-es volt. Windows 10-re most kényszerből álltam át, mert a laptop, amit vettem most, semmi mást nem fogad el :(

Rimánkodtam, hogy rámenjen az Office 2003 :) Ráment.

2017. júl. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Vannak fent említett javítócsomagok csak körül kellene nézni. A minap találtam egy olyan ritka jól működő alaplapi hangvezérlő illesztő programot 98'-ra hogy leesett az állam. Egy ESS1869 amit egyetlen szabványos meghajtóprogram sem volt korábban hajlandó fagyások nélkül kezelni egy compaq deskpro - nál.
2017. okt. 18. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!