Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Adatbázis saját sakkjátszmákról?

Adatbázis saját sakkjátszmákról?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kezdő, autodidakta sakkozó vagyok. Legtöbbször online olvasgatok cikkeket, tutorialokat a sakkal kapcsolatban. Sok helyen olvastam, hogy ajánlott már a kezdetektől fogva valahogyan össze gyűjteni a játszmáim. Még csak programok ellen, vagy online szoktam játszani, nagyon kezdő szinten, de elkezdtem elmenteni pgn formátumban a játszmákat, igaz kommenteket nem nagyon írok még hozzájuk. Szeretném kérdezni, szerintetek érdemes lenne valamilyen sakk-adatbázist készíteni ezekből, vagy teljesen elég ha csak továbbra is a pgn fájlokat mentem? Milyen előnyei vannak, ha adatbázist használok? Tudtok-e ajánlani ilyen megoldást, amivel az adatbázist érdemes lenne létre hozni?

2017. júl. 9. 12:32
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor van értelme, ha van program amivel "le tudod játszani" a pgn formátumba mentett játszmákat. (Gondolom flyordie-os). Egyébként meg szerintem felesleges ezzel kínlódni. Nekem is volt pár játszmám, ami annyira bravúros volt, hogy néha szívesen visszanéztem, de amatőr szinten nincs sok értelme, profi meg gondolom nem akarsz lenni, mert akkor kb 4 éves korodban kellett volna elmentened. Szerintem maradjon meg inkább a sakk szeretete, sokkal többet profitálsz belőle. :)
2017. júl. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!