Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Érdekelne Titeket egy ilyen...

Érdekelne Titeket egy ilyen oktató program alsósoknak?

Figyelt kérdés
Egy olyan számítógépes program melyben általános iskolás alsósok szórakoztatóan gyakorolhatnák a matematikát. Amiben sok feladatsor és feladat van. Az egyszerű fejszámolásoktól egészen az írásbelikig. A feladatsorok végén a hibákat felsorolja és százalékban is kimutatja a gyerek teljesítését. Amiben nem csak számolások, hanem egyéb a matek tárgyhoz kapcsolódó feladatok is vannak, például az óra tanulása, vagy az évszakok-hónapok.

2017. júl. 11. 00:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez így kinek szól?

Maguknak az alsósoknak, vagy a tanítóknak?

Esetleg a szülőknek?

Mert pl. én tanár vagyok, ezért nem érdekel az ilyen.

Amúgy biztos jópofa lehet, de sztem rengeteg van is a világban.

Csakhogy nincs elég hardver a gyerekeknél.

Másrészt nem tudom, ki ismeri ennek a módszertanát, hatását.

2017. júl. 11. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Engem, mint szülő, biztosan nem érdekelne. Nem kell, hogy tanuláskor is a gép előtt üljön a gyerek. Nem kell rászoktatni a gépezésre már kicsi korban.

A másik, hogyha valamit nem ért, hogy miért annyi, akkor úgyis megkérdezi a gyerek, mert a számítógép nem fogja elmagyarázni neki érthetően.


És egyébként már 20 éve is léteztek hasonló szoftverek.

2017. júl. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 tabaki ***** válasza:
100%

Nem. Én ebben elégge merev vagyok, de alsóban a gyerekek olyasmit tanuljanak, amit több irányból megtapasztalhatnak. Igenis, számoljanak valódi almákon, rajzolják le az évszakokat, hallgassanak vagy találjanak ki mesét a hónapokról, tervezzenek keresztöltést, kutyaólat, a vacak kis órát, hőmérőskálát meg vágják ki sajátkezűleg kartonpapírból. Az értékelésnél meg legyen csak ott mellettük egy felnőtt, hogy érezzék: Valaki foglalkozik velük.

A kakaóbiztos számítógépek egy dologra jók, hogy a gyerekkel, aki még egy nyomorult tyúkot sem látott, egy csúzlit sem faragott életében, elhitessék, hogy az egész világ egységesen testetlen; Most virtuális lovat nevelek, most csetelek, most matekozom, most orkok fejét hasogatom ketté -- minden ugyanúgy működik, csak más-más ikonra kell kattintanom. Pont az alsóban még meg lehetne alapozni azt az egyszerű tudást, hogy léteznek valódi tevékenységek is, amelyeknek a programok csak az akármilyen szépen kiszínezett, de lapos modelljét adják.

A matek a maga elvontságával szerintem különösen kényes terület. Alsóban még rajzolással, sütés-főzéssel, tornagyakorlatokkal, tánccal, akármivel be lehetne mutatni, hogy hogyan kapcsolódik az eleven élethez; Ezt kattintgatásokra és gépelésre lefordítani nem lehet a lényeg elsorvasztása nélkül, bármilyen izgalmas és jópofa köntössel takarod is el ezt. A játékos tanulóprogram meg amúgyis versenyképtelen a valódi számítógépes játékok között. Ezt a gyerekek előbb-utóbb fölfedezik, a matek pedig marad a szokott szerepében, fölösleges, csak a suli kedvéért tanult nyűglődésnek.

2017. júl. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!