Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem lehet csatlakozni a...

Miért nem lehet csatlakozni a Minecraft szerveremhez?

Figyelt kérdés
Megcsináltam a minecraft szerveremet viszont nem lehet rá csatlakozni egy másik hálózatról. Én feltudok rá csatlakozni localhost-al és akivel egy Wi-Fi-n vagyok az is feltud csatlakozni a hálózati ip-mel viszont ha valaki egy másik hálózaton van az a rendes ip-mel már nem tud. Miért?

2017. júl. 15. 11:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
portot kell nyitni a routereden.
2017. júl. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Tehát a portforward nincs megcsinálva a routeren, így a bejövő kapcsolatot nem irányítja semmilyen alhálózati gépre a router. Keress a routerben a NAT vagy a FORWARD környékén olyan szabálybeállítást, ahol az átirányítást megcsinálhatod az adott alhálózati ip-re és portra (amit a szerver a konfigjában nyit). Ehhez az is szükséges lesz később, hogy a router mindig ugyanazt az ip-t ossza ki, tehát vagy a routerben lövöd be a fix ip-t arra a épre (pl mac alapján), vagy a rendszeren állítasz be statikus ip-t, ekkor persze a dns szervereket is manuálisan állítod be ugyanott, máskülönben nem lesz névfeloldás.
2017. júl. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Én azt csináltam hogy bementem a router beállításaiba Forwarding majd Virtual Serves utána Add New és: [link]

majd Save

2017. júl. 15. 12:08
 4/12 A kérdező kommentje:
De ezt már rég megcsináltam és nem működik
2017. júl. 15. 12:34
 5/12 anonim ***** válasza:
A protocol nem ALL, hanem TCP.
2017. júl. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Most se jó
2017. júl. 15. 15:26
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerver IP-je 2.112-vel végződik? Tűzfal fut rajta?
2017. júl. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Az IP-t a whatismyipaddress.com -ról néztem és ott nekem 212.4-re végződik de ha megnézted a képet akkor a hálózati IP-címem 2.112-re végződik.
2017. júl. 16. 12:51
 9/12 anonim ***** válasza:
A kepen 2.112 van beallitva, igy a szervernek is annak kell lennie. A whatismyip... A kulso cimet mutatja (amit a szolgaltato eppen kioszt). A szerver ip-je win eseten pl parancssorbol az ipconfig-gal kerdezheto le (linuxnal ez ifconfig)
2017. júl. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ezt le is írtam a kérdésbe hogy a hálózati IP címmel amit a cmd ipv4 címnek ír azzal fel lehet csatlakozni de csak akkor ha egy hálózaton vagyunk. De én úgy szeretném megcsinálni mint pl az LMC szervere szóval bárki bárhonnan fel tudna csatlakozni.
2017. júl. 17. 10:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!