Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi a magyarázata?

Mi a magyarázata?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsiság!Tudom hogy kell wint isoból kiírni.A lemezkép felírása funkcióval.Sokszor is írtam ki tom hogy kell.De mi a magyarázata hogy csak így a jó,fájlkezelővel ráhuzigálva vagy adatlamezként kiírva nem jó!
2017. júl. 28. 12:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mert a windows telepítő CD tartalmazza a boot rekordot, ami ahhoz kell, hogy a PC bebootoljon róla. Ezt tartalmazza az iso "összecsomagolva". Ha lemezképként írod ki, akkor a keletkezett lemez többé-kevésbé pontos mása lesz a Windows telepítő CD-nek, boot rekorddal együtt.


Ha csak úgy kiírod adatlemezként, akkor a PC csak adatlemezként fogja felismerni, nem bootolható lemezként. Hiába van az adatlemezen egy fájl, amiben benne van a boot rekord, a buta gép odáig már nem fog eljutni.


Kb. olyan ez, mint hogy hiába teszel az autódba egy kanna benzint, az egy buta gép nem fogja kiszívni belőle, csak akkor indul el, ha kinyitod a kannát, és áttöltöd a tankba, így a masina számára hozzáférhető formába hozod az üzemanyagot.

2017. júl. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Már értem!Mit jelent hogy többé kevésbé mása?
2017. júl. 28. 15:14
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor pontosan ugyanaz lesz és nincs több kérdés...
2017. júl. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
15:14 technikai részletek, a lényeg, hogy a gép nem tudja megkülönböztetni a másoltat az eredetitől.
2017. júl. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Milyen technikai rèszletek?Elmondanàd légyszi!
2017. júl. 29. 00:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!