Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Nem tudok több ramot adni a...

Nem tudok több ramot adni a minecarftnak?

Figyelt kérdés

Nem tudok több ramot adni a minecarftnak csak 228 at használ akármennyit akkarok adni nem megy.

Technik launcherben is csak 228-ad.

8gb ramomvan

i5 6400

rx 460 4gb

win 10



2017. júl. 28. 13:28
 1/2 anonim ***** válasza:
0%

Mit kell azon adni? Annyit használ, amennyire szüksége van.

Például te naponta 1,5 liter vizet iszol. Akkor hiába raknak eléd 250 litert, nem fogsz többet inni, mert nem vagy szomjas.

Ha szaggat, akkor más baja van.

2017. júl. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

De tudsz. Miután elindítottad a Minecraft-ot, valahol kell lennie egy kis "Edit Profile" gombnak. Régebbi MC Launcher-eknél a bal alső sarokban.

Ez bead egy ablakot. Az ablakon belül lent tálálható egy JVM Arguements rész. Ezt pipáld ki.

Nekem alapból ez van ott: -Xmx1G -XX:+UseConcMarkSweepGC -XX:+CMSIncrementalMode -XX:-UseAdaptiveSizePolicy -Xmn128M , de neked lehet hogy csak annyi hogy -Xmx1G .

A -Xmx1G rész jelzi, hogy mennyi RAM-ot engydélyezel a játéknak. Az 1G az 1 Gigabyte RAM jelenleg. Az 1-es számot nyugodtan írd át bármyennyire, de ajánlom a 6-ot, mert akkor a többi progamnak is marad még. 7-nél többet csak saját felelősségre rakj rá. (8GB RAM-nál. Ha bővíted más a helyzet. A lényeg, hogy 1-2 gigát mindig hagyj meg a többi futó programnak.)

Azután kattints a "Save Profile gombra". Egyelőre elég ennyi. Ezzel már adtál neki 6 giga ramot, ha úgy csináltad ahogy én. Ha akarod, az egész sort kifejtem neked bővebben Privát Üzenetben. Csak írj rám.


Ha a JVM Arguements-nél a -Xmx-nél nem G van ott, hanem M, akkor az a Megabyte-ot jelenti. Nyugodtan írd át a 228M-et 6G-re.


A sor végén a -Xmn részt a -Xmx értékének kb. 33%-ára írd át. Ezt javasolják a Java szakértők. (3G jó lesz.) Ez hozza ki a maximumot a Minecraft-odból.


Remélem segítettem. :) Jó játékot.

2017. júl. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!