Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi a baja a gépnek, miért...

Mi a baja a gépnek, miért kaptam kék halált?

Figyelt kérdés

Videót néztem, lefagyott, újraindult, kékhalál. Csak ennyit írt: CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT

Nevezetesen a "remek" Windows 10 van fent.

Természetesen egy frissítés után kezdett rá, melyet szokás szerint, nagyon rejtélyes módon nem sikerült sajnos elsőre telepíteni. Ennek ellenére Windows barátom szerint minden naprakész volt.

Futtatásba beírtam, hogy "verifier.exe", kijelölgettem a nem Microsoft eredetű illesztőprogramokat, lefuttattam rendszer diagnosztikát, mely újraindítást igényelt.

Azt írta, hogy a gép nem megfelelően indul vagy mi. Természetesen továbblépni nem tudtam csak úgy, le kellett futtatnom egy remek javítást. Ez végig is ment.

Aztán kb. 1-2 órát még böngésztem és semmi.

Ma gondoltam ellenőrzöm megint, szóval verifier.exe és rajta csináltam amit tegnap este.

Most nem tudom, hogy ez hülye-e, de megint azt írta, hogy nem indul a gép megfelelően vagy mi.

Na, akkor a tegnapi javítás megint. De nem ment végig, mert szerencsétlen Windows pajtás szerint nem lehetett befejezni a "javítást".

Két opció volt: 1.Rendszer visszaállítás 2. Mégse

Utóbbira mentem. 5 perc töltögetés után tele lett a tököm, kikapcsológombot lenyomva kikapcsoltam.

Bekapcsolom, megint diagnosztizál, mintha semmi se történt volna. Ugyanaz a koreográfia, de most a "rendszer visszaállítás "opciót választottam.

Szépen végigment, ezúttal kivártam.

Na, csak telepít megint valami frissítést. Ez ugyanaz volt, mint amit nem bírt felrakni (kisregény eleje).

Most felmegy. Szépen látom is a történetet, tényleg fent van.

Erre nyíg itt az nVidia jobb sarokban, hogy Geforce driver van!

Na mondom mi lesz itt!

Kattintok, erre kidob valami OpenGl üzenetet. Pontosan Opengl ES Error névre hallgat a drága.


Itt van:


[link]


Ennek ellenére megnyílt az nVidia kártya telepítője és most éppen megy fel az aktuális driver.


Hardver hibát szeretném kizárni, mert már ősszel is szívózott a remek Windows 10, akkor futtattam minden hardverdiagnosztikát, azóta meg volt terhelve a gép, igaz nem a legújabb AAA játékokkal csak Far Cry 3, GTA IV, GTA San Andreas, de nem volt hiba hála az égnek.


Annyit meg tudok, hogy ha valami gáz van, akkor egy 10 éves játékkal is fagyna simán.



2017. júl. 29. 15:12
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]

Ezt töltsd le, printscreeneld le miket ír.


Én a leírásod alapján egy Win reinstallt ajánlanék, nem hinném hogy megjavul az bármitől is. Nekem sincs egéybként hardverhibám, de akárhányszor felrakom akármelyik Windowst, mindig hibás, de mindig más hibája van. Ez sajnos ilyen, van akinek rendesen működik, mások meg szo*nak ezerrel vele.

2017. júl. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Csak az a cumi, hogy benne van az ember egy játékban, 3 éve tolja, lassan végignyomná, erre rakja újra a gépet, mert a Winfing bekrepál.

Köszi egyébként a választ, meg fogom csinálni.

2017. júl. 29. 20:36
 3/6 anonim ***** válasza:

Ne tudd meg hányszor vesztettem el miatta játékmentést, már nincs is kedvem elölről kezdeni azokat 6x is... Sokszor elfelejtem lementeni, máskor meg lementem csak Ctrl+X-el rakom át nem másolva és azt hiszem hogy megvan...


De egyébként nem csak játék miatt idegesítő, nekem havonta legalább 1x, de van hogy 4x kell újrarakni hogy más hibám legyen, elhiheted mennyire szeretem. :)

2017. júl. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos ez van. Tanulást, munkát is megnehezíti.
2017. júl. 29. 23:20
 5/6 anonim ***** válasza:

Milyen idős a géped konfigja?

Lehet kompatibilitási hiba van a hardver és a win 10 között.

Amúgy ti mindig a C meghajtóra telepítitek a játékaitokat? :O

2017. júl. 30. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A gépem kb. 1 éve lett piacra dobva, laptopról van szó.

Nem a C-n vannak a játékok, hanem általában oda ment a játék, hiába van a második meghajtón.

2017. júl. 30. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!