Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » World guruk help, Egy szövegdo...

World guruk help, Egy szövegdobozban, hogyan lehet a benne lévő szöveget függőlegesen középre igazítani a 2016 os officeban?

Figyelt kérdés

2017. aug. 4. 16:33
 1/5 sharkxxx ***** válasza:

Az egyik megoldás, hogy a szövegdobozba teszel egy 1x1 méretű táblát. Vagyis, hogy csak 1 cellája legyen a táblának.

A tábla cellájában levő szöveget már lehet középre igazítani.

A tábla keretét pedig beállítod, hogy ne látszodjon.


A másik megoldás, hogy a Bekezdés beállításokban beállítod, hogy a szöveg előtt legyen valamennyi hely. Beírsz oda egy számot, hogy szemre úgy tünjön, hogy középre lett igazítva.

2017. aug. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia !


Köszönöm szépen a segítséget.

Az első megoldás nem jó, mert ki van töltve a cella színnel.

A 2.az jó lesz, úgy ki tudom játszani de ezek szerint ezt nem lehet beállítani normálisan a worldbe ?

2017. aug. 4. 17:53
 3/5 tabaki ***** válasza:

A program neve még mindig Word.


„Az első megoldás nem jó, mert ki van töltve a cella színnel.”

És? Miért nem változtatod meg?


Amúgy engem az egész probléma megdöbbent. Tényleg nem lehet a szövegdobozban középre zárni? A LibreOffice-ban ez magától értetődően megtehető, kizártnak tartom, hogy a Nagy Tesó ne tudná.

2017. aug. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 tabaki ***** válasza:
Ja, bocs, most látom, hogy marhaságot írtam, nem a függőleget tengelyhez, hanem függőleges irányban akarsz igazítani. A megoldás szerintem is az egycellás táblázat lehet, vagy ha a szövegdobozon belül is engedi, a bekezdés fölötti térköz beállítása. De úgy tűnik, a LibreOffice eszközei némiképp eltérnek, úgyhogy inkább nem tippelgetek tovább.
2017. aug. 4. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 tabaki ***** válasza:

Hm, ez talán segít:

[link]

2017. aug. 4. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!