Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért akadozik az Assassin's...

DamonSalvatore kérdése:

Miért akadozik az Assassin's Creed 2?

Figyelt kérdés
A processzor: AMD A8-6410 APU - AMD Radeon R5 videókártyával. RAM: 4GB. 64 bites win10 oprendszer. A játék eredeti. Internet a játék alatt be van kapcsolva, ha kikapcsolom, akkor is akadozik. Directx frissítve van. Szerencsére nem lép ki a játék menet közben, csak esetenként nagyon beszaggat - ami zavaró. Valami tipp? (többi hasonló kérdés során felmerült javaslat nálam nem vált be) Előre is köszönöm.

2017. aug. 13. 15:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Szóval az APU-ban lévő "videokártyát" használod? Az kb. ennyit bír. Milyen minőségben játszol? Driver legújabb? RAM 1x4Gb vagy 2x2Gb? APU sokat profitál ha 2db memóriád van, mert dual-channel miatt dupla akkor a sávszélesség.
2017. aug. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Egy Lenovo g50-45 laptopom van. Van integrált-dedikált videókártya a gépben alapból - leírás szerint legalábbis. Az a helyzet, hogy a Radeon beállítás azt írja, hogy én manuálisan nem váltogathatom, majd a programhoz megfelelően állítja át a gép magának, hogy mikor melyiket használja. Sajnos RAM-ból nem tudom, hogy osztott van-e, addig még nem jutottam el, hogy a megosztást is megnézzem, vagy ha lehet elvégezzem. Régi játékról lévén szó, gondoltam alap beállításokkal is kéne vinnie. Főleg, hogy a grafikát is levettem, nem is maxon megy... úgy még rosszabb lenne az akadozás. Az a leginkább zavaró, hogy régi laptopom - ami gyengébb volt - az vitte, ez meg nem. Más játékok esetén is ugyanez a helyzet (alacsonyabb követelményeknél is!!). Valószínűleg beállítási problémák vannak. Radeonban beállítottam, hogy a játékok esetén a teljesítményt tolja fel, de sokat nem javult a helyzet. Lenovo szervíz szerint minden teszten jól szerepelt - amit nagyon nem hiszek el.
2017. aug. 13. 21:21
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy jobban jársz ha kitörlöd az AMD Gaming Evoled izét... Sokszor rosszul állítja be a beállításokat. Energiagazdálkodást pedig nézd meg vezérlőpultból. Tedd teljesítménycentrikusra, dugd tápra a laptopot és nézd meg hogy úgy milyen a teljesítmény. Akksiről lehet, hogy nagyon visszavesz.

Nézd meg ez milyen drivereket talál és töltsd le:

[link]


Egyébként sokszor rosszabbul futnak régebbi játékok. AC Black Flag-ig csak 1 magot terhelt 100-ra a játék. Emiatt az ilyen alacsony órajelű procik nem elegendőek mindig. (Mondjuk AC2-höz tényleg elégnek kellene lennie).


Amúgy nem töltöttél le semmilyen hülyeséget? Túlbuzgó tisztítóprogram, stb. Nézd meg milyen szolgáltatások futnak a háttérben.

2017. aug. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem, túlbuzgó tisztító programom nincs. A drivereket mindenképp átnézem. Mellesleg nem használom a gépet akksiról, mert fix helye van, akkor elég a kábel. Én is elsőként az AMD beállításokra tippelek, ahogy javasoltad, ott is kezdem a nézelődést. Kösz
2017. aug. 17. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!