Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Lehetséges, hogy valami...

Lehetséges, hogy valami kémprogram van a gépemen?

Figyelt kérdés
Már 2x kaptam értesítést a Facebookról,hogy x időpontban valaki belépett.Ez olyan időpontban volt,hogy én nem lehettem.Suliban voltam,mobilnetem pedig nincs.Persze megváltoztattam a jelszót.De mégis újra megkaptam ezt az értesítést.Valaki feltörte a facebookomat?Valami kémprogram lehet a gépemen?Lefutattam az avasttal egy bíruskeresést,de tisztának látott mindent.Már csak telóról merek belépni a facebookba

2017. aug. 20. 23:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha mindig akkor történik, amikor suliban vagy, akkor én inkább családtagra gyanakodnék, aki a gépedet piszkálja távollétedben.


Első körben nézd meg az IP-t, amivel beléptek, hogy milyen országhoz, milyen szolgáltatóhoz tartozik. Ha a saját szolgáltatódé, akkor meg főleg lehet családtagra gyanakodni.


A gépen az eseménynaplóban is megnézheted, bekapcsolták-e azokban az időpontokban.

2017. aug. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kizárt,hogy a családból lett volna valaki.Külön gépet használok.Nem jegyeztetem meg a jelszót a gépen.Nem hiszem,hogy kitalálnák a jelszavam.Meg minek törné fel apa/anya a facebookomat?

Nem mostanában volt ez,már nem tudom visszanézni.

2017. aug. 21. 02:01
 3/4 A kérdező kommentje:
Egyébként a Facebookon emlékszem,hogy egy közeli falut vagy várost szokott írni,hogy onnan léptek be.Tudom,hogy ez nem jelenti azt,hogy feltörték,mert sokszor mást jelez..Viszont az időpont miatt lehetetlen,hogy én léptem volna be.
2017. aug. 21. 02:02
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is családtagra gyanakodtam. Keylogerrel megnézték, hogy miket ütöttél le esetleg? Vagy az már nagyon extrém? Változtasd meg a jelszavad és kiderül.


Anti-malware-t futass le:

[link]


Esetleg egy ESET online scanner-t is:

[link]


Egyébként sem árt, de nem hiszem hogy pont a környékről törtek volna fel, ha csak nem álcázza az IP címét úgy mintha a környékeden lakna.

2017. aug. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!