Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Adobe InDesign alkalmazásból...

Adobe InDesign alkalmazásból pdf-be való exportáláskor miért lóg át, a kifutó tartalma más oldalra?

Figyelt kérdés

Beállítottam mindenhova a nyomda által előírt 5mm-es kifutót körbe és ahol kép van, ott bele is lóg a kifutóba. Azonban, amikor a kiexportálom a fájlt .pdf formátumba, a nyomda által előrírtak szerint, akkor az oldalpároknál a jobb oldali kép, bal kifutójába túllógó rész átkerül az előtte levő oldalra, míg azon az oldalon, amelyiken kellene, ott hiányzik ez a sáv, a tartalom a kifutó belső szélét sem éri el.

Ez mitől lehet? Vagy ez normális és a nyomda ezt tudja kezelni? Mit csináljak másképp?



2017. aug. 24. 16:55
 1/9 anonim ***** válasza:

Már a dokumentum kezdésénél állítsd be a kifutót (így expotnál csak be kell pipálni, hogy a beállított kifutót vegye figyelembe), ha ezt nem tetted, akkor a pdf expotnál állítsd be a kifutó méretét kézzel. Az oldalpároknál logikus, hogy nincs kifutó, mivel oldalpárok, tehát a bal oldalnak jobbra a jobb oldalnak balra nem lesz kifutója, mivel ott hajtás van és nincs vágás, tehát belelógna egy másik oldalba. Ami meg átlóg az oldalpároknál, az is normális, mivel ezek szerint tényleg átlóg fizikailag. Ha nem akarod hogy átlógjon akkor a vágd meg a képet.

A lényeg, ha oldalpárokról beszélünk akkor a mellette lévő oldalnál nem lesz kifutója.

2017. aug. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Már az elején beállítottam a kifutót.

Nem lóg át a kép, vagyis nem gondolom, hogy átlógna. Az oldalpároknál a találkozási pontig van elhelyezve egy üres téglalapkeretben a kép, többször is ellenőriztem, hogy valóban csak odaáig tart-e a kép és a program segédvonalai is ezt igazolják.

Illetve - úgy hiszem -, ha ezzel lenne a probléma, akkor nem kellene, hogy a jobb oldalról hiányozzon a vágási jel előtt - vagyis az oldal tartalmából - a bal oldalra átglógó rész.

De kérlek szólj, ha tévedek.

2017. aug. 25. 08:55
 3/9 anonim ***** válasza:

Érdekes, még nem találkoztam ilyen jellegű hibával. Exportálásnál is bekapcsoltad a kifutót, a kifutó résznél? Mert alapból nincs bekapcsolva.

Egyébként én nyomtatni szoktam ps-be és azt konvertálom pdf-be a distillerrel. Ha van acroban pro-d akkor próbáld ki azt is sokkal nyomdabarátabb pdf-et csinál.

2017. aug. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
acroban pro = acrobat pro :)
2017. aug. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget :)
2017. aug. 28. 13:06
 6/9 anonim válasza:

Tudom, hogy régi kérdés, de én most ütköztem ebbe a problémába és hátha másnak is segít a megoldás.

Amikor nyomdába küldjük az anyagot, akkor Fájl -> Adobe PDF készletek -> Nyomdai minőség, majd itt a Jelek és kifutóknál az alsó Kifutó és Infó résznél beállítani, hogy a Felső és Alsó kifutó 0,5 cm legyen, a Jobb és Bal pedig 0.

Ez esetben nem lógatja át a két oldal széléig kihúzott képeket.

2020. ápr. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Bocs, nem Jobb és Bal, hanem Belső és Külső. Ezeket kell 0-ra.
2020. ápr. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Megint bocs, már belezavarodok a saját irományomba. :D Szóval csak a Belső legyen 0, a többi lehet 0,5.

Tehát Felső, Alsó, Külső 0,5 cm, a Belső 0.

Ez a végső megoldás. :D Bocsi-bocsi.

2020. ápr. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Most futottam bele ugyanebbe a hibába, és a probléma még nem megoldott!


1. válaszoló: Mi az, hogy az oldalpár belsejénél nincs kifutó?! Be lehet állítani, hogy külső és beslő kifutó, vagyis mivel mindegyik be van állítva, igenis van kifutó a belső oldalon is! Legalábbis kellene legyen, hiszen könyv nyomtatásnál a fűzéshez/kötéshez ugyanúgy lesz belső kifutó is.


5. Kedves Kérdező! Milyen segítséget? Meg tudtad oldani valahogy?


6-8 Kedves Válaszoló! Sajnos ez sem segítség,hiszen ha a belsőt levesszük 0-ra, akkor nem lesz belső kifutó! A lényeg pont az, hogy legyen belső kifutó, mert nem szeretném, hogy a full színes hátterű oldal kötésénél esetleg legyen egy fehér csík.Tehát a kifutó megoldására nem megoldás, hogy kitörlöm a kifutót és leveszem 0-ra

2021. ápr. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!