Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Wirtual Boxban telepített...

Wirtual Boxban telepített Windows XP esetén miért nem tudom futtatni a nyelvoktató CD-met?

Figyelt kérdés

A Windows XP-re sikeresen feltelepítettem egy oktató CD-t, a CD-meghajtónak a gazda gép CD-meghajtóját jelöltem be, amelybe beraktam az oktató cd-t. A Wirtual Boxban elindított Windows XP- intézőjében szépen látom a meghajtót, de amikor a programot futtatom azt a hibaüzenetet kapom, hogy az eredeti CD nincs a meghajtóban. Erre írtam egy ISO-t és azt is betöltöttem a virtuális meghajtóba, de azt sem tudom futtatni.


Vajon mi lehet a hiba? A telepítés jól sikerült, a szoftver leírásán látok ugyan egy kódot, de a telepítés során nem kért aktiválást. Így most nem tudom eldönteni, hogy a Wirtual Box-al van vajon a hiba, vagy valami más?


:-))


2017. aug. 27. 12:20
 1/8 anonim ***** válasza:
A hiba az, hogy a lemezen valami másolásvédelem van, ami az adott virtuális rendszerrel nem kompatibilis.
2017. aug. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ, ment a zöld kezecske :-)))


Akkor ez azt jelenti, hogy a CD-t nem fogom tudni futtatni?

2017. aug. 27. 12:24
 3/8 Dongaben ***** válasza:
Miért kellett a virtual box? Csak XP-n fut a nyelvoktató? Érdekes... Egy másik gépen azért próbáld meg!
2017. aug. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hát ez egy régebbi CD lehet. A rendszerinformációknál az van írva, hogy Windows NT 4.0 / 98SE / 2000 (sp2) / XP.

Ezért volt szükség a virtual boxra, ott a Windows 98-at és XP-t telepítettem, a fenti problémákkal :-)

A gazda gépen Windows 10 fut, oda sikerült feltelepítenem a CD-t, de a futtatáskor sajnos azt írja: Error loading x64, Did you forget to reboot? Az újraindítást elvégeztem és a gépen X64 fut. Így itt sem tudtam tovább lépni :-)))


Azt hiszem egy újkeletű számítástechnikai tanfolyamot kellene elvégeznem :-)) 20 éve már, hogy tanultam :-)

2017. aug. 27. 13:03
 5/8 Dongaben ***** válasza:
Nem biztos... A "Virtual box"-ban sajnos nem minden fut, ahogy kellene. Azt próbáltad a Win 10-nél, hogy "Futtatás XP kompatibilitással"?
2017. aug. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Win 10-en kompatibilitási mód.

Vagy virtuálisan próbálj meg valami jobbat, nekem a vmware player bevált, jobban kezeli a PnP dolgokat, mint a Virtualbox.

2017. aug. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, nagyon hasznosak.


A Win 10-ben próbáltam a kompatibilitást, a végén ott Microsoft Visual C++ hibát kaptam, erre lefrissítettem, annak ellenére is jelentkezik a hibaüzenet :-))


A vmware player-t még nem ismerem, de mindenképpen ki fogom próbálni.

2017. aug. 28. 15:05
 8/8 A kérdező kommentje:
UI: Microsoft Visual C++ ból van mindenféle verzióm, 2005, 2008, 2010, 2012, 2015 :-)) Nem tudom, hogy mind szükséges-e... A lényeg, hogy futtatási hibaüzenetet kaptam :-)
2017. aug. 28. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!