Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen Windowshoz hasonló...

Milyen Windowshoz hasonló programok vannak?

Figyelt kérdés
Olyant keresek ami jó és sokkal jobb mint a Windows sorozat.

2017. aug. 27. 16:38
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
A Windows az nem program, hanem operációs rendszer. Javaslom hogy így keress rá !
2017. aug. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
39%

"Olyant keresek ami jó és sokkal jobb mint a Windows sorozat."

Olyat nemigen fogsz találni. Az OSX kőbuta zárt rendszer, a Linux meg egy soha véget nem érő bétateszt.

2017. aug. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A Windows operációs rendszer a legjobb szerintem egy kezdőnek (s szerintem te nagyon is az vagy), mert ha valami problémába ütközöl sok segítséget találsz az interneten. A Linux-hoz kevesen értenek, másnak meg még annyira sem lenne értelme, mint a Linux-nak.
2017. aug. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
43%
#2: Ez az, pontozzatok le, ha fáj az igazság! :D
2017. aug. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés első felére lehet válaszolni, vagyis arra, hogy milyen hasonló „programok” vannak. Azt, hogy a Windows nem program, hanem operációs rendszer, már tisztázták előttem, szóval erre nem térek ki.


Az hogy jó, vagy jobb, az meg annyira szubjektív, hogy erre nagyon nehéz mit mondani. Én alapvetően három oprendszert használok.


Amin a mindennapos munkámat és egyéb számítógépes tevékenységeimet végzem, az a macOS, nekem ez vált be, ezzel tudok a leggyorsabban elvégezni bármit, amit kell. Itt elhangzott, hogy ez egy buta zárt rendszer, nos, se nem buta, sem nem zárt, az operációs rendszer teljesen nyílt forráskódú, ami zárt az a grafikus környezete és az Apple szoftverei. Amúgy meg egy UNIX, nincs benne semmi különleges.


A játékos kedvemet egy asztali PC-n élem ki, ezen természetesen Windows van. Lehetne Linux is, de hát azon valahogy nem megy a Forza3 (pl.) :-)


Minden mást Linuxokon végzek/végeztetek el (van egy épített „NAS-om”).


De vannak még érdekes oprendszer próbálkozások, ott a FreeBSD, a ReactOS, vagy a már régen döglött OpenSolaris. És persze a nem otthoni célú rendszerek, mint pl. az AIX. Ezek mind nagyon jók - valamire.

2017. aug. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy normal felhasznalo vagy(merpedig ugy tunik az vagy) akkor szerintem windows neked tokeletes. Az OSX(mac OS) szerintem az is megfelelo de szemely szerint nem szeretem, es bonyolultabb is hasznalni. Nembeszelve az almas gepek ararol. Tudpm pct is ossze lehet vele fozni, de azt ugysem tudna megcsinalni. Ha programozol vagy ilyesmi akk viszont linux/mac.

Ha alap szinten hasznalod(netezes, youtube ilyesmi) akkor egy erdekes probalkozas a remix os talan neked valo. Ez egy android alapu rendszer pc-re. Ugyanugy vannak abalakok benne, tálca es start menu, de joval kevesebbet tud egy windowsnal. Annyit tud mint a telefonod. De valszeg gyorsabb lesz mint a win, es stabilabb.

2017. aug. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
akkor op rendszer. bocs hogy félre irtam. csak véletlenül bemásoltam a helyére azt amit kerestem elötte
2017. aug. 28. 13:23
 8/8 anonim válasza:
Először mejn el informatika tanárhoz ha azt sem tudod hogy operációs rendszer a Windows, és csak utána telepítgess! De szerintem a Linux is jó van belőle egész modern meg olyan is amin elfut a Windowsos program is, melesleg teljesen ingyenes.
2019. okt. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!