Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudom megoldani a...

Hogyan tudom megoldani a 4GB-os letöltési limitet?

Figyelt kérdés

Vettem egy 16 GB-os Sandisk Ultra microSD kártyát, de 4 GB-nál nagyobb fájlokat nem tudok letölteni rá. Utánaolvastam, a fat32-es formátum okozza. Root-oltam a telefont (Huawei P8 Lite), hogy az AParted nevű programmal módosíthassam a formátumot. Sikerült is, de exfat, ext4, ntfs esetén is (ezeket ajánlották) ugyan abba a hibába ütközök. Ilyenkor a telefon sérültnek érzékeli a memóriakártyát, nem tudom használni. Kénytelen vagyok a beállításokban formázni a kártyát, ilyenkor viszont visszaáll fat32-es formátumra...

Hogyan oldhatom ezt meg? A válaszokat előre is köszönöm.



2017. aug. 29. 16:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Hogyan tudom a fat32-es memóriakártyám formátumát módosítani, hogy ne legyen 4 GB-os limitem?

Vettem egy 16 GB-os Sandisk Ultra microSD kártyát, de 4 GB-nál nagyobb fájlokat nem tudok letölteni rá. Utána olvastam, a fat32-es formátum okozza. Root-oltam a telefont (Huawei P8 Lite), hogy az AParted nevű programmal módosíthassam a formátumot. Sikerült is, de exfat, ext4, ntfs esetén is (ezeket ajánlották) ugyan abba a hibába ütközök. Ilyenkor a telefon sérültnek érzékeli a memóriakártyát, nem tudom használni. Kénytelen vagyok a beállításokban formázni a kártyát, ilyenkor viszont visszaáll fat32-es formátumra...

Hogyan oldhatom ezt meg? A válaszokat előre is köszönöm.


Szerintem olvasgass is néha.

2017. aug. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

U.i.: Ha bárkinek is fura lenne a hozzászólásom, akkor ezúton jelzem:


egy MÁSIK kérdésből másoltam ide, amire már kapott választ a kérdező.

2017. aug. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Az én kérdésem (szerintem ez egyértelmű), nem voltam biztos benne, hogy jó kategóriába írtam a kérdésem, ezért inkább feltettem itt is.


Megoldást pedig nem kaptam, a „nincs megoldás” nem megoldás.

2017. aug. 29. 17:17
 4/8 anonim ***** válasza:
NTFS vagy exFat-ra kéne formázni...
2017. aug. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem sikerült értelmezni a szöveget?
2017. aug. 29. 20:18
 6/8 anonim ***** válasza:
Most megpróbálod NTFS-re formázni vagy belekötsz abba hogy 10 órányi meló után önkéntes ráérő időmben átsiklottam afölött, hogy az ExFAT-ot említetted????
2017. aug. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerzel egy kártyaolvasót és azzal próbáld meg formázni, mert olyan nincs hogy nem lehet. Valszeg más progi kéne, de kártyaolvasóval win alatt is le tudod formázni...

(mivel az NTFS-t is írtad, én kérek elnézést)

2017. aug. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem kötekedni szerettem volna, csak utalni rá, hogy olvasd el mégegyszer a kérdésemet, amennyiben segíteni szeretnél.


Tegnap az Apps2SD nevű alkalmazással sikerült úgy exfatra formázni az SD kártyát, hogy a telefonnak se legyen vele baja. Este sikeresen lejött kettő 4 GB-nál nagyobb fájl is.


Köszönöm a segítséget.

2017. aug. 30. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!