Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » (Debian alapú) linuxon terminá...

(Debian alapú) linuxon terminálból melyik parancs jeleníti meg a videokártya kapacitását?

Figyelt kérdés

Az lshw parancs sok minden mást kiír, többek között a videokártya típusát, de a kapacitását sajnos nem.


Az is érdekel, hogyan lehet a lista-eredmény tartalmát lapoztatni terminálban?

Pl a dmesg parancsról nem találtam kapcsolót, amellyel vagy lapozni lehet, vagy file-ba kiírni az eredményét. Ennél fogva hiába srcollozok fel a terminálban egérrel az ablak tetejére, az ne ma lista teteje, tehát csak egy részét tudom elolvasni az eredménynek.


(Bár szervesen nem idevág, de aki tudja, elárulja nekem, a bios-ban a processzor órajelnél mit jelent kétmagos esetén, hogy -csak nagyjából rémlik-

1800/1000?

A proci kb 1800 MHZ-esnek van jelölve a neten talált specifikációkban az adott pc-ről,

de ez a bios jelzés nem azt jelenti, hogy mindkét magja ilyen órajelű? Vagy a másik mag órajele ezek szerint mindössze kb ezer MHz??)



2017. aug. 31. 12:22
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Illetve az lshw kiírja, de 16-os számrendszerben:


resources: irq:16 memory:92000000-92ffffff memory:c0000000-cfffffff(prefetchable) memory:d0000000-d001ffff(prefetchable)


Mit jelent ez esetben a prefetchable?

És melyik tartomány számít a három közül? (Az utolsó biztosan nem, túl kicsi a differencia, tizesben: 3489660928-3489791999)


Byte-ban megadva?

2017. aug. 31. 12:41
 2/13 A kérdező kommentje:
(A RAM kapcsán is érdekel a detektálás, hogy DDR1 / DDR2 / DDR3, ezt melyik paranccsal lehet?)
2017. aug. 31. 12:48
 3/13 anonim ***** válasza:

lspci -v -s 00:02.0

lshw -numeric -C display


apt install sysinfo

sysinfo


Lapozás:


dmesg | more


vagy


dmesg | less


A less többet tud.

De akár átirányíthatod fájlba is és nézheted editorral: dmesg > dmesg && nano dmesg

2017. aug. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Hamarosan tesztelem.
2017. aug. 31. 14:34
 5/13 A kérdező kommentje:

Mielőtt jelzem az eredményeket,

ismét megkérdezném, hogy a 16-os számrendszerben megjelenített videokártya kapacitás eredményéből melyik tartomány a "normál" adat, melyikből tudom meg a videok- kapacitását? Az első kommentemnél szerepel.


A második kommentemre is keresem a választ: DDR1, vagy DDR2 a RAM-om - Ezt hogyan detektálom linuxból?


lspci -v -s 00:02.0


Erre semmit nem jelez ki!


lshw -numeric -C display


Erre ugyanazt jelzi ki, mint szimpla lshw-ra, csak hát a video kártya adatokra szűkíti, ismét csak 16os számrendszerben látok ömlesztett adatokat,

amit nem tudok kihámozni...


apt install sysinfo

sysinfo


Többségében nem működik a telepítés.

Nagyon régi gépekről van szó jelenleg,

így nem frissíthető a linux rajta, formázni meg nem akarom.


Viszont rég lejárt a támogatása,

így igen nehézkes telepíteni, csak "windows" módjára lehet többségében, tehát valahonnan letölteni weblapról, és bizonytalan akkor is, hogy telepíti-e...


Lapozás:


dmesg | more


vagy


dmesg | less


Köszi, a lapozások működnek, bár a LESS esetén nem tudom, hogyan lehet kilépni menet közben? Se CTRL+X, se ESC, se CTRL+C...

2017. aug. 31. 15:24
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha egy parancs nem ad vissza eredményt, akkor először is meg kell próbálni beírni paraméterek nélkül. Ha beírod, hogy lspci, akkor látod, hogy melyik címnél kezdődik a VGA kártyád, pl.:

> 00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation 3rd Gen Core processor Graphics Controller (rev 09)

- vagy -

> 00:0f.0 VGA compatible controller: VMware SVGA II Adapter


Ebből már látható, hogy az első pár karakteres címet kell beírni -s paraméter után: lspci -v -s 00:0f.0

Ha így sem megy, akkor "lspci --help", ha úgy sem, akkor "man lspci".


less esetén ugyanígy: less --help, és már írja is:

q :q Q :Q ZZ Exit.


A q billentyűvel kell kilépni.


A resources-nél a "memory:c000000-cffffff(prefetchable)" mutatja a VRAM méretét, byte-ban kifejezve. Hogy milyen típusú VRAM-od van, azt nem tudom, hogy kell megnézni.

2017. aug. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Oké, köszi, most így jártam el, nálam ez a parancs kell, ezek szeirnt:


lspci -v -s 01:00.0


Erre több sor megjelent, gondolom ezek közül az alábbi kettő valamelyike mutatja a videokártya kapacitását, ugye?


Memory at 92000000 (32-bit, non-prefetchable) [size=16M]


Memory at c0000000 (32-bit, prefetchable) [size=256M]


Melyik? Gondolom a második, nem? Mert az első túl kicsi összegnek tűnik. De ténylegesen miből következik, hogy melyik? Abból netán, hogy prefetchable?

2017. szept. 1. 18:38
 8/13 A kérdező kommentje:

Bár nem igazán értem ezt a két sort... a másodiknál pl azt írja 16-os számrendszerben, hogy

c000000

De az tizesben

201326592,

és nem pedig 256000000,

tehát nem 256 MegaByte, de még csak nem is 256 MibiByte!


Akkor ezt hogyan kell értelmezni?

Vagy az két eltérő adat?

2017. szept. 1. 18:44
 9/13 A kérdező kommentje:

a 92000000, meg a c000000 azok csupán egy KEZDŐ cím a memóriában? Melyikben?


(16-osban a 92000000 egyébként is kb 2 és fél Giga, tizesre váltva...)

2017. szept. 1. 18:47
 10/13 anonim ***** válasza:

Felejts el mindent, amit eddig írtam. Futtasd a következő parancsot rootként:


dmesg | grep drm


Ha nincs kimenet, akkor ezt:


dmesg | grep VRAM


Kell, hogy legyen egy ehhez hasonló sorod:

[ 16.488818] [drm] Memory usable by graphics device = 2048M


Vagy ilyen:

[ 17.771785] [drm] Detected VRAM RAM=1024M, BAR=256M


Vagy ilyen:

[ 7.406654] [drm] radeon: 1024M of VRAM memory ready


Ez adja meg a VRAM méretét.

Ez pedig:

Memory at c000000 (32-bit, prefetchable) [size=256M]

azt a VRAM tartományt jelenti, amennyit a CPU meg tud címezni.

Azért nem ugyanaz a kettő, mert a legtöbb integrált videókártyának nincs dedikált RAMja, annyit foglal le magának a rendszermemóriából, amennyi kell, és a CPU ennek egy részét képes megcímezni, ahol mehet az adatcsere a rendszer és a videókártya közt. A többit a VGA chip maga használja. Ezt úgy is szokták jelölni, hogy BAR.

2017. szept. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!