Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Képszerkesztés: Valaki segíten...

Képszerkesztés: Valaki segítene ennek a két képnek az éles, nagy felbontású elkészítésében?

Figyelt kérdés

Nagyon kicsi képek, így nem tudnám sajnos kinyomtatni jó minőségben :/

[link]

[link]

[link]


2017. szept. 3. 10:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Egy digitális képnek a minőségét nem lehet feljavítani, apró, rossz minőségű képből nem lehet jót csinálni
2017. szept. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Pedig egyszer már segítettek itt nekem ilyenben...
2017. szept. 3. 15:16
 3/18 anonim ***** válasza:
Persze, ha az illető kb az egész képet újraszerkeszti.
2017. szept. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 CspCsj ***** válasza:

Az ingyenes Inkscape programmal próbálnék ilyet készíteni.

[link]


- program ablakára ráhúzod az eredeti kis képet

- Bezier görbe (Shift+F6) beszúrásával és módosításával elkészíted a kis kép "fölé" a jó minőségű változatot

- törlöd az eredeti kis képet az alakzatból

- mented SVG, és esetleg megfelelően nagy felbontású PNG formátumba.



Nincs sok tapasztalatom Inkscape-pel, de kb. 5 perc alatt:

Köztes állapot: [link]

Eredmény: [link]

2017. szept. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 tabaki ***** válasza:

Nézd, lehet ezekkel bohóckodni, de a képek olyan pocsék minőségűek, hogy esély sincs a hitelességre. Én megpróbálkoztam a másik képpel, csakhogy a kis „mz” felirat körvonala értelmezhetetlen, és nyilvánvaló perspektivikus torzulás is van a képen. Utóbbit láthatólag a valószínűleg ugyanazon alapképet használó Solidware-változat sem veszi figyelembe, én sem fájdítottam vele a fejemet. Tehát legyen világos, hogy a kép ugyan hasonlít az eredetire, de garantáltan nem ugyanaz.

[link]

2017. szept. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 tabaki ***** válasza:

CspCsj SVG-fájljából kiindulva a másik táblát is megpróbáltam imitálni. A betűket egy hasonló, de nem azonos osztrák „hivatalos”, ingyenes betűtípussal helyettesítettem, ezzel:

[link]

A szerkesztéskor csak az arányoknak megfelelő torzítást végeztem el, hátha módosítani akarsz a szövegen. Tökéletes utánzathoz a szöveget görbévé alakítva tudod átformálni. Itt az én SVG-fájlom:

[link]

Ahhoz, hogy az Inkscape-ben szabályosan jelenjen meg, előzőleg telepítened kell a fenti betűkészletet.

Képpé alakítva így néz ki:

[link]

Blenderben csináltam belőle egy táblát, az itt van:

[link]

2017. szept. 4. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Nagyon rendesek vagytok, köszönöm a segítséget!


tabaki, már többször is segítettél nekem, a munkád is a képszerkesztésre épül? :)

2017. szept. 4. 12:22
 8/18 tabaki ***** válasza:
Nem, de belefér :)
2017. szept. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Nem tudod véletlenül, hogy a szöveg vége miért lóg ki a képből, ha megnyitom az SVG file-t a programmal? A Werkstattból lóg ki a "tt" és a Kundendienst-ből a t.. Valamit rosszul csinálok? A mellékelt betűtípust is telepítettem.
2017. szept. 4. 13:14
 10/18 tabaki ***** válasza:

Ajjaj, bocsánat, próbáld meg innét letölteni:

[link]

Ebben lesz egy G betűvel jelölt változat is, azt is is telepítsd, és remélem, már jó lesz.

2017. szept. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!