Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi ez a nagy drágulás pc...

Mi ez a nagy drágulás pc játékok esetében?

Figyelt kérdés

Utoljára a far cry 4, gta v megjelenésekor vettem játékot, de akkor meg előtte is úgy volt, hogy a pc változat míg a konzolos jópár ezerrel drágább... a két említett játék 12-14e körül volt míg konzulra talán +5k...

Most néztem pár játékot és pl. a far cry 5 előrendelve kb. 19e míg a konzolos változatok kb.20e tehát szinte semmi különbség árban... ezt több más játéknál megfigyeltem...

Mióta lettek ilyen drágák a pc változatok?



2017. szept. 5. 00:12
1 2
 1/12 anonim válasza:
32%

Mióta van balek.

Én nem veszek semmit, soha.

Na jó, van pár eredeti játékom, de az is okkal.

Engem nem fognak lehúzni meg hülyének nézni.

2017. szept. 5. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mindig is indokolatlanul drágák voltak. A reális ár szerintem max 3000 Ft lenne. Ha így nézed, mindegy, hogy 5000, vagy 30000, mert mindkettő túl van a lélektani határon, nem kell megvenni :)
2017. szept. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

#1: Szóval szerinted balek az, aki megveszi az eredeti szoftvert, mert keres olyan jól, hogy nem okoz neki gondot rongyos 60 euró. Hát akkor én bizony hülyének nézlek, de nagyon.


#2: Láthatólag fogalmad sincs, mennyibe kerül egy több száz embert foglalkoztató project menedzselése. 3000 Ft egy olyan szoftverért, amin egy ekkora csapat két-három évig dolgozott? Reális ár, persze, Álomországban! Szerintem meg egy S-osztályos Mercedesért 5 millió forint a reális ár.


A kérdésre válaszolva: kb. 2012 körül állt át az összes kiadó az 50 dolláros árról a 60 dollárosra. Azóta mindig ennyi volt a dobozos konzolos, illetve a digitális példányok ára a megjelenéskor. Egyedül a dobozos PC játékok ára olcsóbb itt a keleti régióban, a régimódi vásárlási szokások és az alacsony fizetések miatt. Németországban ugyanúgy 60 euró egy új dobozos PC játék, Oroszországban meg átszámítva 8-10 ezer forint.

2017. szept. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Úgy úgy, ahogy az egyes mondja!!!


Nehogymár egyesek azt gondolják, hogy fizetni fogok azért,

1. Amivel mások dolgoztak

2. Amit használok


A nagy lószart!

Nekem ingyen jár minden, de azonnal, piros masnivál átkötve!

2017. szept. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
#4: Az a baj, hogy sokan tényleg így gondolják.
2017. szept. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

4. +1


Ennyi, erről beszéltem az első hozzászólásomban.

Egyébként meg arról van szó, hogy full hülyének nézik a játékosokat(látod, itt is a hülye elhiszi, hogy ha van 60 eurója, akkor ő már nem lehet hülye).

Eredetiben eddig csak GTA-t vettem vagy árban 2-3 forintért, de akkor is minőségi játékot.

Itt van, például Mafia 3, a No Man Sky meg a többi szar.

Félkész, gagyi játékok.

A másik oldala a minden évben megjelenő NFS, COD, amik AAA összegért mennek, közben meg egy modot rátettek az előző játékra, nyilatkoztak egy sort, hogy egész nap dolgoznak rajta, mint a hülye.

Közben 4-5 ször eladják ugyan azt a játékot, a jövő évi NFS is már most kész van, csak nem adják ki.

Egyébként meg nagyon nem kell megijedni, kb 2013 óta új címmel nem játszottam, elég volt megnézni a videókat és jókat röhögni vagyis nem, mert szánalmas, hogy egy Mafia 3-ból is elment 5 millió....

2017. szept. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Zsidók miatt. :)

Az egészet a gusztustalan zsidó kotik (activision) kezdte.

A többi meg követte, mert a sok anyuci-apuci megveszi hitelkártyára stb idióták miatt mutogathatták a szerveknek, hogy "látod, veszik! nem drága a!".

2017. szept. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
#7: Persze, a zsidók. Miért nem a gyíkemberek, vagy Gyurcsány?
2017. szept. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
de érdekes módon, most is van sok game, amiknek a pc verzió 15k küröl van, míg a konzolos 20 körül... de ez a far cry 5 pc -s verziója pl. elég magas áron van... meg az AC origins is
2017. szept. 14. 19:50
 10/12 anonim ***** válasza:
@8 triggerelnek a tenyek, takonypolc? :D
2017. szept. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!