Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha van 3 partíciom és mindegyi...

Ha van 3 partíciom és mindegyiken van adat és formázni akarom, akkor a további 2-n megmaradnak az adatok?

Figyelt kérdés

TÖBB INFÓ:


Az lenne a probléma, hogy kaptam valamilyen vírust , és újra akarom rakni a gépet nade mind1

Amikor elindítom a telepítőt azt írja, hogy van 3 Partíciom.

Az egyiken van a rendszer, a többi 2-n pedig az adatok.

Vagyis úgy vannak, hogy: 1. Tároló (C) 2. Adatok (D) 3. Játékok (E) Mivel a tárolón vannak a programok stb.. gondolom nem kéne azt formázni. Az Adatok nevű partíciót sem akarom formázni, ezért gondoltam a játékok nevű partíciot formázom, mivel úgy sincs sok játékom, ezért újra tudom telepíteni azokat.

SZÓVAL:

Ha leformázom az egyik partíciot, a többin lévő adatok megmaradnak? S.O.S !!



2017. szept. 14. 15:04
 1/4 Mr. V. ***** válasza:

Igen, megmaradnak, de nem minden rendszert lehet a sokadik partícióra telepíteni. Ha nem jelzi ezt, akkor telepíthető az E-re, ám várhatóan az E-ből C lesz, tehát megkavarodik a betűjelszés, ha kész a telepítés.


Vírusirtás Boot-CD-ről szerintem egyszerűbb lett volna és rövidebb idő, de te tudod.

2017. szept. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én mondjuk linux live cd-vel bootolnék úgy ,hogy rá lenne kötve a gépre egy nagy usb háttértár.(persze olyan háttértár,ami nem volt vírusos gépre rádugva)

A háttértárra kimentenék mindent ami fontos , vagy az lehet.

Majd minden formázása és újra pakolás.

De szerintem ha nem értesz hozzá,vagy nincs extra háttértárad akkor ezt inkább szervízzel beszéld meg.

2017. szept. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Már próbáltam, de nem működik (nem talál hibát).

Ezt tartottam utolsó megoldásnak.

Egy nagyon rossz vírust kaptam, ami leállította az összes automatikusan induló programot, és így semmit sem lehet megnyitni. PL: Megakarok nyitni egy mappát, és valami hibát ír ki.. Feladat kezelővel tudok ide-oda nyúlni a mappák között..

Köszönöm a segítséget. (Azért kérdeztem, hogy megmaradnak e az adatok, mert nincs semmilyen tároló eszközöm)

Akkor ha az E-re telepítem a rendszert (még nem volt oda telepítve) akkor a C az E-re változik? Vagyis minden adat megmarad?

2017. szept. 14. 15:16
 4/4 Dongaben ***** válasza:
Szerintem: Kérj valakitől kölcsön egy külső HDD-t. Arra mentsd, ami kell, aztán az egész HDD-t formázd! Rendszernek elég lesz 100-120 Gb. A többi pedig "Háttértár". Miért kell 3 felé osztani? Ha nem tudod, mit jelent a partíció, akkor teljesen felesleges...
2017. szept. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!