Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » HD filmeket (720p) hogyan...

HD filmeket (720p) hogyan kell lemezre írni?

Figyelt kérdés
A gondom az, hogy már próbáltam sima adat dvd lemezt készíteni néróban, de a kiírt anyag néhol szaggat, és így élvezhetetlenné válik, a lemezről felmásolva is szaggat a film, szóval valószínűleg az írásnál rontottam el valamit. Ahogy elnéztem csak HD filmeknél jelentkezik ez a probléma, mi lehet a gond? Szeretnék rengeteg winchesteren ragadt filmet kiírni, mert nagyon eszik a helyet. Esetleg valami tipp-ötlet, mi lehet a gond?
2010. máj. 27. 12:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom az neked feltűnt-e,de a HD filmek mérete nem 4,4 giga, mint amennyi egy hagyományos dvdre ráfér, hanem jóval felette. Egyrészt nagyobb kapacitású dvd lemezt kéne venned, másrészt meg olyan dvd írót, ami tud blurayt írni.
2010. máj. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mindenféleképpen bluray lemezre kell kiírnod a hd filmeket, hiszen ezért találták ki. Még ha rá is írnád egy kétrétegű, vagy akármilyen nagyobb kapacitású DVD-re, ugyanúgy szaggatni fog.
2010. máj. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem feltűnt volna neki,ha nem fér rá a lemezre.......:)


Próbáld esetleg más márkájú lemezzel.Vagy kisebb sebességgel írni.

2010. máj. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Vannak már olyan HD formátumok amik c264 fajta kódolással vannak letömörítve 4 gigára, vagy annál kisebbre, és a minőségük alig, vagy egyáltalán nem romlik a 720p-s verzióhoz képest, nekem a legtöbb filmem ilyen, szóval elvileg ráférne egy lemezre. Két ilyen 720p-s filmem már van kiírva, ezek közül egyik sem szaggat, sima DVD lemezen vannak,a gond csak az, hogy nem emlékszem azokat hogyan írtam ki, milyen beállításokkal, de valami dereng, hogy nem csak úgy kiírtam a vakvilágba. Az a baj, hogy nem emlékszem.
2010. máj. 27. 12:30
 5/6 A kérdező kommentje:
x264 fajta, elírtam, bocsi
2010. máj. 27. 12:31
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, kisebb sebességen énis gondolkodok, majd megpróbálom 2szeresen kiírni, most 8szorosan próbáltam, és szaggatott. Javítson ki valaki ha tévedek, de az ilyen filmekhez a neronak volt valami pluginje, vagy külön beállítása. Talán én is azzal írhattam ki nagyon régen az említett két lemezt. (abból az egyik dupla rétegű dvd-s)
2010. máj. 27. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!