Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A 2016-os Wordnek a szótára...

A 2016-os Wordnek a szótára valóban ennyire gyatra lenne?

Figyelt kérdés

Éppen a saját kis regényemet írogatom benne, de miután legépeltem 121 szót, már ezeket a szavakat utasította el a helyesség/létezés szempontjából:

- füvű

- úszna

- füvén

- megtörvén


Köszönöm a válaszaitokat, és bocsi ha csak én vagyok hülye az Office-hoz, ha valamit rosszul csináltam, vagy nem állítottam be! :D



2017. szept. 19. 20:43
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

Nem szótár program, nem volt prioritásos minden létező szót és annak összes lehetséges ragozását felvenni egy olyan nyelvhez, aminek a nyelvtana alapvatően bonyolult de mindössze ~15 millióan beszéik a világon...

Jut eszembe, gondolom megvetted az Office csomagot és támogattad a Microsoftot, hogy a jövőben még jobban lokalizált programokat adhassank ki, ugye?...

2017. szept. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

#1

De hát azért szövegszerkesztő, hogy a lehető legmegfelelőbb, leghibátlanabb szövegek kerüljenek ki alóla, nyelvtanilag legyen korrekt. Eddig nem használtam még a 2016-ost, a régebbiekkel dolgoztam, most lett telepítve az új laptopomra a 10-es Windowssal együtt. Az előzőeknél nem tapasztaltam azt hogy ennyire sok szóval lenne problémája.


Egyébként annyira értek az informatikához, mint az agysebészethez, egyik ismerősöm intézte el nekem a laptopot, szóval nem vagyok tisztában a folyamatokkal, hogy mit hogyan támogattattam vagy vettetettem meg vele, ha nem is én mondtam meg neki hogy mit tegyen.

2017. szept. 19. 21:08
 3/7 anonim válasza:
100%

Nálam a 2003-as WORD a füvű miatt zöld hullámvonallal méltatlankodik, a másik három szóval semmi baja sincs.


De, bővítheted a szótárt.

Nyelvhelyességi ellenőrzésnél felvétel a szótárba gomb, és utána akár a fűzfánfüttyülőőőréézkakakassal se lesz baja.

2017. szept. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
#2 Ááá, szóval az eddigi wordjeim szótára már bővítve volt, de valaha azok is kritizálhatták ezeket a szavakat!
2017. szept. 19. 21:13
 5/7 CspCsj ***** válasza:
Word 2007-nek egyikkel sincs baja. (originál telepítőlemez, pár hibát okozó frissítés miatt már jó ideje frissítések nélkül használva)
2017. szept. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

A 2003-as WORD is alapon fogadta el a kérdéses szavakat.

Nincs általam bővített szótára. Illetve, egyetlen szót, a családnevemet "etettem meg vele", mikor meguntam, hogy folyton aláhuzigálta.

2017. szept. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ez egyre relytéjesebb... Őőő, akarom mondani rejtélyesebb!
2017. szept. 21. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!