Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Érdemes 64 BIT-es operációs...

Érdemes 64 BIT-es operációs rendszert telepíteni erre a konfigurációra?

Figyelt kérdés

Van egy "AMD Athlon X2 64 BIT 4600+" processzoros gépem (1 GB DDR2 800Mhz Ram). Érdemes 64 BIT-es Windows 7-est telepítenem rá? Mennyivel jobb a 64 BIT-es? Érezhető a különbség? (előny?hátrány van?) Azt észrevettem, hogy szerezhetek néhány 64 BIT-es programot, mert ezelőtt 32 BIT-es gépem volt, és erre meg néhány progi nem jó..(pl vírusírtó)


Köszönöm a válaszokat/véleményeket!


2010. máj. 27. 14:40
 1/6 anonim ***** válasza:

érdemes lenne, de nem win7-et, mert azt a ramot megeszi reggelire.

2 giga ram az abszolut minimum, hogy tisztességesen bírd használni

2010. máj. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen, érdemes. A win7 is elmegy 1 giga RAM-al és 64 bitesen. Nálam így van és szépen megy.
2010. máj. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem win7 van és 4 giga ramom van.64 bites. :D Eszi a memóriát rendesen.

Amúgy meg a legtöbb vírusirtó/program van 64 bites gépre is.

2010. máj. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Jelen pillanatban kettő darab 64 bites program létezik, az egyik a WinRAR a másik meg egy vírusirtó, azt hiszem a Nod32. Na, emiatt a kettő miatt nem érdemes 64 bitesre váltani. :) Igaz, hogy a 32 bites programok is települnek alá, de azért az mégsem az igazi, hogy a futtatásukhoz egy 32 bites környezetet kell az oprendszernek szimulálnia...Magyarul: ha nem a 4 gigánál több memória miatt tennéd (a 32 bitesek nem kezelnek többet, hiába van betéve a gépbe), akkor teljesen felesleges az átállás.
2010. máj. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha 64bites rendszert telepítesz, akkor nem fogsz tapasztalni semmilyen extra gyorsulást, ráadásul problémád akadhat a hardvereid illesztőprogramjaival, ha azok nem léteznek 64bites verzióban. Azért nem elterjedt még a 64bites rendszer, mert valóban nem készül annyi 64bites program, vagy illesztőprogram, ami igazán sebességbeli előnyt mutatna fel. Addig is annyi különbséget fogsz tapasztalni, hogy két Program Files mappa lesz (egy x86 jelű a 32bites programoknak)
2010. máj. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

15:29-esnek: Azt tudtam hogy 3 giga felett a 32bit-es rendszer nem látja a memóriát, amúgy kipróbáltam csak kíváncsiságból ezt a 64 bit-et, jahm amúgy tényleg két Program files mappa lett..:)Jól van, visszatettem a jó öreg 32bit-es win7-et..

Köszönöm a válaszokat!

2010. máj. 28. 07:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!