Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Rendszer fájlokat hogyan...

Rendszer fájlokat hogyan törölhetek?

Figyelt kérdés

Frissítettem a win 10-et, és létrejött egy windows.old mappa. Közben pedig betelt a "c" meghajtó.

52 gb a mérete, eddig még mindig elég volt ennyi. Amikor a window.old mappát akarom törölni azt írja, hogy forduljak engedélyért a system-hez.

AOMEI-el próbáltam hozzá illeszteni + 15 gb-ot, de ezt sem engedi.


2017. szept. 22. 16:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
2017. szept. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát ez nagyon fain, csak 1.: a win 10-ben nincs intéző, 2.: a lemezkarbantartó is csak 7 gb-ot tudott eltávolítani.
2017. szept. 22. 17:55
 3/8 anonim ***** válasza:

"1.: a win 10-ben nincs intéző,"


És ezt melyik kisujjadból szoptad?

egyébként cleanmgr.exe

2017. szept. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

3.: Belinkelted a lemezkarbantartó angol nevét, amit már használtam.

"intéző"-re semmilyen találatot nem adott ki. Lehet máshogyan hívják, vagy ahhoz hasonló program létezik, de ilyen semmiképpen nem. Egy cikknek azért illene egyértelműbben fogalmazni.


Ne támadásnak vegyétek, mindkettőtök segítségét köszönöm, de ez még mindig túlságosan hiányos.

2017. szept. 22. 19:20
 5/8 CspCsj ***** válasza:

Ha valamit nem értek vagy nem találok, eddig a Google keresője mindig segített.


Például "windows 10 intéző" kifejezésre ez volt a legelső találat:

[link]


Vagy a "windows 10 old mappa törlése" kifejezésre az első találat #1 által megadott link, a második angol nyelvű Windows rendszerre vonatkozik, a harmadik a Vista rendszerre, de a negyedik (szerintem 5 perc sem kell hogy ide eljussunk) kifejezetten Windows 10-re és nagyon röviden:

[link]


Természetesen bármilyen kereső hatékony használatának kulcsa a megfelelő keresőkifejezés, - ehhez gyakorolni kell: lehetőleg minél kevesebb és csak a problémával kapcsolatos szavakat használjunk.

2017. szept. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

5.:


"Például "windows 10 intéző" kifejezésre ez volt a legelső találat:

[link]

A linkeden ezt találtam: A Windows Explorer új neve

 E-mail

 Nyomtatás

A Windows 10-ben a neve Fájlkezelő. Három különböző módon nyithatja meg:

Kattintson vagy koppintson a Start gombra, és keresse meg a Start menüben.

Nyomja meg a Windows billentyű + E billentyűkombinációt.

Válassza a mappa ikont a tálcán. "


Ezt biztos nem nézted el? Windows explorer az intéző?



A második linked viszont remek, kitudtam törölni a windows.old-ot. Nagyon köszönöm.

Többieknek pedig itt a példa, ilyen egy rendes válasz.


Szégyen, hogy egy itteni válaszoló jobban tudott segíteni, mint a pcworld-os cikkíró "szakember".

2017. szept. 23. 00:18
 7/8 CspCsj ***** válasza:

Akkor folytassuk további kereséssel, - "Windows Explorer" kulcsszóra az első magyar nyelvű találat nálam:

[link]


Egyébként örülök, hogy sikerül megoldást találni.

Aludj jól!

2017. szept. 23. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Basszus, az explorer egyik jelentése felfedezés, de ezek szerint akkor más értelme is van :)

Erre sohasem jöttem volna rá :)

Köszönöm szépen még egyszer, és jó éjt!

2017. szept. 23. 00:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!