Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 7 miért nem tölt be?

Windows 7 miért nem tölt be?

Figyelt kérdés

Hello!


A gép nem megy tovább a "Windows indítása" képernyőn, az animált Windows logo sem jön be.


Sebaj - gondoltam - majd csökkentett módban jó lesz... Akkor annyit ír ki, hogy "Kis türelmet..." és szintén nem csinál semmit.


Újratelepítettem a rendszert, tökéletesen működött. Ezután újraindítottam, akkor is jó volt.


Kb. 1 órával később elölről kezdődött az egész folyamat, és nem tudom miért csinálja ezt a gép.


Intel Pentium D 945

2 GB RAM

ATI Radeon 9600 256 MB



2017. szept. 23. 16:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Csak hogy az elején leszögezzük: Eredeti-e a Windows?


Ha igen, akkor frissen telepített gépnél próbáld meg, hogy a Windows Update által talált első frissítéseket feltelepíted (megjegyzem, később 200+ frissítést fog majd jelezni, de hát ez ilyen). Míg elszöszmötöl a géppel, ne nagyon dolgozz rajta mással. Ha még ezek után is beadja az unalmast, akkor próbáld meg úgy, hogy nem engedélyezed a Windows Update számára, hogy frissítéseket keressen, illetve telepítsen (feltéve, ha nem így volt eddig).


A géped tápjának típusát megírnád? Esetleg egy hdd/ssd típust is.

2017. szept. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat! A frissítéseket nem engedélyeztem egyelőre, mert csak annyit szerettem volna elérni, hogy működjön. Később tudom csak megnézni a táp és merevlemez típusát. Mindkettő nagyjából 12 éves.


Idő közben megtudtam, hogy a jelenség előtt lecsapott a villám nem messze, és az áram is elment. Az is gyanús nekem, hogy az alaplapi hangkártyát az Istennek se tudtam működésre bírni. Alaplap hiba okozhat ilyen problémát, vagy ez még inkább a tápra tereli a gyanút?

2017. szept. 23. 17:19
 3/6 anonim ***** válasza:

"Csak hogy az elején leszögezzük: Eredeti-e a Windows?"


Csak, hogy az elején leszögezzük, semmi köze annak hogy legálisan aktivált-e a Win (köznyelvben, de hibásan -Eredeti-e a Windows).


"Idő közben megtudtam, hogy a jelenség előtt lecsapott a villám nem messze, és az áram is elment."


Ennek már lehet köze a dolognak!

2017. szept. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

# 3. válaszoló,

Hogy ne lehetne hozzá köze? - Illetve, egy kis kitérés: "köznyelvben, de hibásan -Eredeti-e a Windows". Pontosan ezzel mire is szerettél volna célozni? :)


Csomó olyan Windows telepítővel találkoztam sajnos, amibe beleintegráltak jó pár felesleges programot/szolgáltatást, ami már a rendszer stabilitását vágta volna gajra.



# Kérdező,

"Idő közben megtudtam, hogy a jelenség előtt lecsapott a villám nem messze, és az áram is elment"


Valóban okozója lehet a jelenségnek az a múltbéli áramkimaradás. Amit lehetne ilyenkor javasolni, hogy teszteld másik gépen a merevlemezt.

2017. szept. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Pontosan ezzel mire is szerettél volna célozni? :)"


Pontosan arra célzom, hogy az msdn-ről letöltött ISO, az mind eredeti, az-az feltételezem, hogy akkora hibát csak nem csinál valaki hogy nem ezt az ISO-t telepíti.

(egyébként az is 'eredeti' -az alap win- amibe sok szí-szar bele van integrálva kispistike által, de aki ilyet használ az meg is érdemli)

- Nem eredeti definíciója: -ha a windows-t Te magad írnád meg és kezdenéd 'gyártani', terjeszteni mint MS Win, na az-a nem eredeti/hamis win.


Egyébként kezdeném egy friss telepítéssel, és beszereznék egy szünetmentest.

És átnézném a HW-ket is.

2017. szept. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Eredeti a Windows egyébként, és teljesen friss telepítésnél sem működött. Azóta elvittem szakembörhöz, hogy átnézze és megmondja mi romlott el.


Köszönöm a segítséget!

2017. okt. 2. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!