Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Touchpad érzékelés átalakítása?

Touchpad érzékelés átalakítása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Azért nem hardveres illetve egyéb témakörbe írtam a kérdést, mert ha jól sejtem, ha meg lehet oldani, akkor azt csak szoftveresen lehet.


Nos a konkrét kérdésem az lenne, hogy szeretném, ha a touchpad a teljes képernyőfelületet helyettesítené. A touchpad ugyanolyan "képarányú", mint a kijelzőm, így azzal nincs gond.

Ami szeretnék megoldani, hogy ha az egérmutatót felviszem a bal sarokba, utána pedig a touchpad jobb alsó sarkát érintem meg, akkor a képernyőn, a köztes terület kihagyásával (teszem azt végig nyomva van a bal(fő)gomb) ugorjon a jobb alsó sarokba az egérmutató.


Illetve a fő cél az lenne, ha arra tudtok segíteni, az is tökéletes lenne!

Sokat írok kínai, koreai, illetve japán nyelven a munkámból kifolyólag, de nem tudom úgy telematricázni a billentyűket, illetve nem is mindig úgy írja ahogyan én szeretném. Ezért még az lenne a másik kérdése, hogy megoldható-e a következő: Akármikor ha egy szövegdobozba belekattintok, addig ha nyomva tartok valami plusz gombot, akkor a touchpad-ot érzékelje egy karakter beviteli mezőjének a touchpad-ot, és csak akkor írja be a teljes írásjelet, ha felengedtem azt a plusz gombot.


Aki tudna nekem segíteni, annak örülnék. Egy Lenovo Thinkpad-om van. A pontos típust nem tudom, a kijelzőn van egy törés, ami miatt az érintőképernyő nem működik. Gondolom a pontos típus nem feltétlenül lényeges (egy diagnosztikai program sem ismeri fel, fizikailag pedig nem találom sehol sem odamatricázva/nyomva a típust), ugyanis azt viszont tudom, hogy a touchpadot a különböző vezérlőprogramokkal lehet állítgatni, amik függetlenek a hardvertől.


Aki hasznos segítséget tud adni, annak nagyon szépen köszönöm!



2017. okt. 3. 12:45
 1/2 anonim ***** válasza:
Az egér beállítások környékén nézz körbe
2017. okt. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Azon már túl vagyok, különben nem tettem volna fel a kérdést!


Egyébként menet közben kiderítettem a pontos típust, rosszul emlékeztem.


Lenovo IdeaPad Flex 2-15


Alps touchpad driverből letöltöttem a legfrissebbet, valamint próbálkoztam a Synaptics-szel, de miután feltettem, nem hajlandó átváltani az illesztőprogram frissítésével sem.


A Touchpad Handwriting szoftver pedig nem működik.

2017. okt. 3. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!