Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért jóval nagyobb egy mappa...

Miért jóval nagyobb egy mappa mérete, mint a benne található almappák méretének az összege?

Figyelt kérdés

Leszögezem előre, nem értek annyira az info-s témákhoz, bocs, ha analfabéta vagyok.


Lemezterületet szeretnék felszabadítani. C partíción 370 GB-ból elérhető durván 10. TotCom-ban néztem, hogy melyik mappa tartalma a legnagyobb, hogy ott kezdjek nézelődni lomtalanítás céljából.

C\Users\[én nevem] mappa mérete 326 GB (én vagyok az egyedüli használója a gépnek). Viszont ha bemegyek, és összeadom az almappái (dokumentumok, letöltések, zene, videók, képek stb.) területét, akkor ezek szummája közelében sincs ennek. Ha mindent felfelé kerekítek és úgy adom össze őket, még akkor sincs 70 GB.


Tudom, lehetnek rejtett mappák, de ez nekem nagyon nem tűnik kereknek. Hogyan szabadítsak fel ennyi helyet, ha azt sem tudom, hogy majd' 300 GB-t mi foglal el?


Vagy itt valami nem kerek? Beszoptam valamit?


Köszi előre is a segítséget.



2017. okt. 5. 12:33
 1/7 A kérdező kommentje:
Windows 10, a lomtár pedig üres. Ezek lemaradtak. Nem tudom, mennyit számítanak.
2017. okt. 5. 12:38
 2/7 anonim ***** válasza:
Neked találták ki a ccleaner-t.
2017. okt. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Bizony azok a rejtett mappák lehetnek a dolog mögött, mégpedig az átmeneti fájlok tárolója. Ott szépen össze tud gyűlni a szemét, ha nem törlöd időnként.


Hozzá nem értőként a legegyszerűbb, amit tehetsz, hogy a start keresőjébe beírod, hogy "lemezkarbantartó", azt elindítod, és kitakaríttatod vele a rendszert.

2017. okt. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A lemezkarbantartóban bár nincs default bepipálva, de van egy olyan lehetőség, hogy ideiglenes fájlok, ami 155 GB. Azt törölhetem nyugodtan?
2017. okt. 5. 12:53
 5/7 anonim ***** válasza:
A Users\[Felhasználónév] mappában van a Userdata rejtett mappa, amiben van a programok által tárolt összes adat, effektíve minden, ami nem a Program Files-ba kerül. Pl. itt vannak az iTunes által letöltött iPhone szoftverfrissítések, a Skype fogadottfájl-mappája, a Total Commander fájlikon-gyűjteménye, a Firefox cache-e, és igen, a Temp mappa is, amit az általad említett beállítással nyugodtan törölhetsz.
2017. okt. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bocsánat, nem Userdata, hanem AppData. A többi stimmel :)
2017. okt. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a segítséget!
2017. okt. 5. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!