Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van egy 28 GB-os mkv fájlom,...

Van egy 28 GB-os mkv fájlom, amit egy kissebb (3-4GB-os) videóra szeretnék átalakítani. Nade hogyan?

Figyelt kérdés
Szóval adott egy 28 GB méretű 2 órás FullHD (1920x1080) felbontású videófájl mkv formátumban, amit szeretnék átalakítani egy telefon számára is barátságos fájllá. Ez azt jelenti, hogy a mérete ne legyen nagyobb 4 GB-nál (fájlrendszer ugye...) felbontása legfeljebb HD (1280x720 de az se baj ha kissebb) +felirat van integrálva a videóba. Na a gondok ott kezdődnek, hogy már 3-4 féle programmal próbálkoztam (Freemake video converter, Total video converter, DVD video converter, még magával a VLC-vel is megpróbáltam átalakítani), és az esetek döntő többségében a végeredménynek NINCS HANGJA (a VLC által átalakítottnál pont fordítva, ott kép nem volt). Szóval nem tudom, mit lehetne még kipróbálni... Az eredeti fájl részletes technikai adatait (ha szükséges) leírom délután, miután hazaértem.

2017. okt. 9. 11:47
 1/8 anonim ***** válasza:
ffmpeg. Parancssoros cucc, ezért alaposan át kell olvasni a manualt, hogy használni tudja az ember, de sokoldalúságban sztem verhetetlen.
2017. okt. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az Avidemux segítségével mindent át lehet alakítani kellő hozzáértéssel, bár ez a többi programra is igaz.

A legegyszerűbb, ha beszerzed kisebb méretben, mert sok idő kell a konvertáláshoz és ha nem állítod be megfelelően a kódolási paramétereket, akkor rossz lesz a végedemény.

Első olvasd át, hogy mit jelent a bitráta és a felbontás, ezeket fogod csökkenteni

2017. okt. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, most épp megpróbálok valamit a hanggal...

Utolsó: Sajnos szinte lehetetlen beszerezni kissebb méretben, a konvertálást meg éjszakára hagyom (bár most, amikor ezt írom elindítottam, remélhetőleg reggel fél öt - öt tájékára befejezi...), most például megpróbálom a hang kódolást megváltoztatni...

A bitráta és felbontás fogalmával nagyjából tisztában vagyok...

Az ígért média- és kodekinformációk:


0. műsor

Típus: Videó

Kodek: H264 - MPEG-4 AVC (part10) (avc1)

Nyelv: English

Felbontás: 1920x1090

Képernyő felbontása: 1920x1080

Képkockasebesség: 23.976215

Dekódolt formátum: Planar 4:2:0 YUV

1. műsor

Típus: Hang

Kodek: TrueHD Audio (trhd)

Nyelv: Japán

Csatornák: 3F2M/LFE

Mintavételi frekvencia: 48000 Hz

Bitek mintánként: 32

2. műsor

Típus: Hang

Kodek: A52 Audio (aka AC3) (a52)

Nyíelv: Japán

Leírás: Surround 5.1

Mintavételi frekvencia: 48000 Hz

3. műsor

Típus: Felirat

Kodek: BD subtitles (bdpg)

Nyelv: Angol

2017. okt. 9. 17:57
 4/8 anonim ***** válasza:

"most például megpróbálom a hang kódolást megváltoztatni... "


Pont nem a hang foglal egy videóban sok helyet, hanem a kép, tehát felesleges dolgot csinálsz. Ahogy írták, a bitrátát és a felbontást érdemes csökkenteni. Mindezt az ingyenes AVIDEMUX-al...

2017. okt. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A bitrátát és a felbontást természetesen változtatom, telefonra átmásolva szép is, benne is van a 4 GB-os limitben, csak éppen (mint ahogy fentebb is írtam) nem hallok, semmit, mert nincs hang (se telefonon, se szgépen, eredeti fájlnak viszont van hangja). Pont azért "babrálom" most a hangot (kimenetben AAC helyett AC3-at próbálok meg használni, mert az eredeti is az).
2017. okt. 9. 18:40
 6/8 anonim ***** válasza:
Az AVIDEMUX-ban beállíthatod, hogy a hanghoz hozzá sem nyúl és akkor valszeg jó lesz...
2017. okt. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Na tegnap valamiért mégse sikerült hangot "varázsolni" a videóhoz... Ma délután felraktam az Avidemux-ot, de most úgy tűnik, ezzel sem sikerül... Akárhányszor, akármilyen beállításokkal (már amilyen szűkös keretek között lehet a beállításokat változtatni...) nyomom meg a mentés gombot, azonnal feljön egy, vagy több hibaüzenet. Most éppen mp4+ac3 beállításokkal próbálkozok, de most épp le van fagyva a program. Kezdek kifogyni az ötletekből...
2017. okt. 10. 18:55
 8/8 A kérdező kommentje:
Na most úgy tűnik sikerült megoldanom a problémát egy Wondershare Video Converter nevű programmal.
2017. okt. 11. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!