Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Reggel lejött egy windows 10...

Reggel lejött egy windows 10 frissítés, azóta a gépem fagyogat és lassú, ehhez lehet köze?

Figyelt kérdés
Kb két hónapos laptop, eddig egyszer nem volt ilyen. Reggel telepítette a frissítést, ès azóta egy borzalom. Indulás után percek múlva tölt be, ha meg akarok nyitni egy fájlt, percek után fogja fel, az a játékom, aki eddig gond nélkül ment, most alig 13fps-sel szaggat a legalacsonyabb beállításon is. Az update a videokártyát is átállította, hogy az integráltat használja a rendszer, azt visszaállítottam, de a gèp továbbra is laggol. Lehet ezzel valamit kezdeni, vagy várjak, hátha következő frissítéssel megjavul..? De ez így elviselhetetlen.

2017. okt. 13. 14:13
 1/9 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy az asztal és a tárca is folyamatosan újraindul.. eltűnik, majd visszajön, és szèp lassan az ikonok is megjelennek. Komolyan mondom, a vadi új gèp ugyan azt csinálja, mint a hat èves öreg gépem, amit lecseréltem...
2017. okt. 13. 14:16
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Windows10, mint olyan, alkalmatlan munkára, játékra stb. A laptopot ezzel vetted, majd Free DOS-szal és te telepítetted rá? Ha nem látja valódinak, akkor szokott megbolondulni
2017. okt. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
* vagy Free-DOS-szal
2017. okt. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ezzel vettem, gyárilag rátelepítették. Sajnos azt vettem észre, hogy a jobb gépeken vagy gyárilag rajta van, vagy már csak win10 fut el rajtuk, úgy vannak összerakva. Barátom új gépet vett még tavaly, azon nem volt oprendszer, win7et akart rátelepíteni, de sehogy nem engedte, azt hitte a gèp a hibás, visszavitte, ès ott megmondták neki, hogy ezek már csak win10el kompatibilisek...
2017. okt. 13. 15:29
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát igen, de a tiednél komolyabb gondok lehetnek, futtass le online scannert. Valószínűleg vírusod van.

[link]

2017. okt. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az Avast elvileg folyamatosan véd, meg ugye eddig semmi problèmám nem volt, csak most hogy a frissítés lejött. Megpróbálom először letörölni, ha az sem oldja meg, akkor futtatok rajta egy keresést - már ha a gépem hajlandó lesz kooperálni, mert most èpp ki-be kapcsolgatja az asztalt meg a tárcát.
2017. okt. 13. 16:00
 7/9 A kérdező kommentje:
Lefuttattam a vírusirtást azzal amit mutattál, semmit nem talált. A gép maga már működik, a játékom viszont folyamatosan összeomlik azzal, hogy nincs elég memória - ami azért ciki, mert eddig ment minden gond nélkül.
2017. okt. 13. 17:28
 8/9 anonim válasza:

Lehet, hogy valamilyen frissítés nem futott le jól, a frissítő processz folyamatosan fut és terheli a memóriát, processzort.

Nyomj Alt-Ctrl-Del -t. Indítsd el a feladatkezelőt. Válts részletes nézetre, és nézd meg mi terheli túl a memóriát vagy a processzort. Ha valami ezt teszi, akkor google-ban meg lehet keresni, hogy hogyan lehet kezelni ezt a problémát.

2017. okt. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 AntZ ***** válasza:
100%

Csökkentett módban, rendszergazdai parancssorba (windows gomb + X),

másold be az alábbi parancsokat egyenként, futtasd, várd meg ameddig a vizsgálat eléri a 100%-t:


sfc /scannow

Dism /Online /Cleanup-Image /CheckHealth

Dism /Online /Cleanup-Image /ScanHealth

Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth


Ezek sokáig fognak futni. Az utolsó folyamat végén indítsd újra a gépet. Minden egyes hibajavító parancsnak hiba nélkül le kell futnia, vagy ha talál valami hibát, akkor azt megjavítja. Ha hibaüzenettel leáll valamelyik, akkor ott csak az újratelepítés fog segíteni.

2017. okt. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!