Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha átteszem a notebookomból a...

Ha átteszem a notebookomból a HDD-t egy másikba, majd újratelepítem a rendszert akkor visszatéve működni fog a rendszer az én notebookomban?

Figyelt kérdés
Már nincs egy jó usb port sem a notebookomban de újra kellene tennem a rendszert, de nem tudom csak úgy ha át teszem a vinyót egy ismerősöm notebookjába.

2017. okt. 16. 17:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha a telepítés végén azonnal visszateszed, akkor elképzelhető, hogy működni fog. Első indulásnál viszont számolnod kell egy hosszas javítási folyamattal.
2017. okt. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Annyi még hogy mindkét notebook egy HP630, annyi különbséggel hogy az enyém kb két évvel korábbi modell mint az ismerősömé
2017. okt. 16. 17:10
 3/10 P.O.C. ***** válasza:

Windows verzió függő. Windows 7 -nél pl ha leállítod a gépet telepítés közben, pont mikor a gép elsőnek újra indul. Akkor a másikon folytathatod. Mert ekkor már a telepítőfájlok teljesen felmásolódtak a vinyóra.


Van egyébként lehetőség partícióról indítani a telepítést. Ez kissé bonyolultabb, de kivitelezhető.


Egyébként ha a két noti azonos vagy közel azonos hardveres felépítésű, akár teljesen végigcsinálhatod a telepítést.

2017. okt. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Windows 8.1 pro van most fent és ezt is szeretném feltelepíteni.
2017. okt. 16. 17:14
 5/10 anonim ***** válasza:

Az még egy alaplapcserét is kibír, szóval simán.

...vagy csinálsz egy pxe boot szervert és onnan telepíted hálózatról. Igaz, hogy az macerásabb.

2017. okt. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Azt hogyan kell megcsinálni? Linkelnél vagy írnál hozzá leírást?
2017. okt. 16. 17:57
 7/10 P.O.C. ***** válasza:

Ismerősömnél egy ilyen kártya oldotta meg az USB hiányt:

[link]


Ez árban töredéke annak, mint ha szervizbe javíttatnád meg az USB -t. Viszont annál jobb hogy egyáltalán ne legyen USB -d, mert nélküle elég nehéz az élet.

Ez a Wi-Fi kártya helyére ment. Viszont, hogy Wi-Fi je is legyen, azt egy USB adapterrel oldotta meg.

2017. okt. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Amúgy most így hogy hibás az usb port ( nem mindig ismeri fel a bedugott dolgokat volt már külsőtápos külső hdd-n is tőle adatvesztés, ez kinyírhatta a pendrive-om fizikailag? Mert mikor legutoljára újratelepítettem akkor még azthiszem nem volt baj ezzel a portal gond, de most mikor újra akartam telepíteni és bedugtam a pendrive-ot akkor már nem ismerte fel. Próbáltam másik notebookban és routeren is, de egyik sem ismeri fel.
2017. okt. 16. 18:02
 9/10 anonim ***** válasza:

A PXE boot kínlódást szerintem gyorsan felejtsd el.

Ha a két noti (leginkább a lap és a proci) legalább platformban azonos, akkor nem lehet nagy gond, de nem vagyok meggyőzve, hogy az első restart után nem kell még neki a telepítőmédia egykét alkalommal.

Arra figyelj, hogy ha a hálózati vezérlő(k) driverét nem tartalmazza az új alaprendszer, akkor csücskös lesz a drivert feltenni (mivel az usb portok ugye halottak).

Egyébként nincsen kártyaolvasó ebben a gépben? Mert akkor egy memóriakártyáról is feltolhatnád a rendszert...

2017. okt. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
van de az asszem nincs benne a bootmenüben
2017. okt. 18. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!