Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy kell használni az ecsetek...

Hogy kell használni az ecseteket rajzolásnál PS cs6-ban?

Figyelt kérdés

Most kaptam rajztáblát, és tudom kezelni a photoshoppot, de nem értem miért vannak "mintás" ecsetek, ha a szinezés alatt úgy is teljesen kitöltöm a felületet és elveszik a minta.

Pl letöltöttem most ilyen bőrfelületet imitáló ecsetkészleteket, és ennél merült fel ez a problémám.

Ti miképp csináljátok "realisztikusra" a bőrt, vagy bármilyen más, nem síma felületet digitális rajzaitoknál? vagy ezeket az ecseteket miképp kell "helyesen" használni? :)


De bármilyen javaslatot, ötletet, tanácsot szívesen fogadok. :D

Néztem tutorial videókat is, de vagy gyorsítottak, vagy nem tértek ki konkrétan az ecsetekre ilyen módon, szóval segítettek, de még mindig kérdőjelek vannak a fejem fölött. :D

Köszönöm a seígtséget. :)

19/L



2017. nov. 1. 17:18
 1/1 tabaki ***** válasza:

„a színezés alatt úgy is teljesen kitöltöm a felületet, és elveszik a minta. ”


Én nem használok ugyan Photoshopot, de az általánosan érvényes, hogy az ecsetekkel nemcsak mázolni lehet. Állíthatod egészen gyengére és/vagy húzás helyett csak oda-odapusszantva, ügyeskedhetsz az ecsetdinamikával, az eszköz- vagy rétegmóddal. Próbálgasd sokat.

2017. nov. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!