Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik mappába vannak azok a...

NextBack kérdése:

Melyik mappába vannak azok a fájlok, amik boot-oláskor betöltődnek?

Figyelt kérdés

Számítógép bekapcsolásakor, egyes adatok betöltődnek mások viszont nem, de melyik mappába vannak ezek ?

Tehát, hogyan tudok egy .exe fájlt, úgy "beállítani", elhelyezni, hogy az mindig induljon el mikor a számítógép bekapcsolásra kerül.


Illetve, ha egy képet vagy txt helyezek el, akkor automatikusan, megfogja nyitni azt az op.rendszer, mint ha pl:az asztalon lenne és kétszer rákattintok ?


Windows 7-em van, ha ez számít, és még annyi, hogy minden windows esetén amit én keresek mappa ugyan ott helyezkedik el, legyen szó windows 7,8,10-ről.

+ha esetleg valaki lunix-hoz tudja az us jól jönne.


2017. nov. 1. 22:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha az indítópultra gondolsz, akkor:


C:\Users\NÉV\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup

2017. nov. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 coopper ***** válasza:

Szia.


Két részre szedném a dolgot.


1. Bootoláskor betöltendő dolgok azok a rejtett általában 2 gigás partición vannak, és nálam (win7) ezek vannak rajta :


- $RECYCLE.BIN\

- Boot\

- Recovery\

- System Volume Information\

- bootmgr

- SYSTEM

- IO.SYS

- MSDOS.SYS


2. Amikor már a windows elindult:

Ahogy #1-es válaszoló leirta van az inditópult, Amit ide beraksz azt a windows inditáskor elinditja


Illetve van a Registryben erre két kulcs : a RunONce és a Run : [link]


Ha a gépen a fiók nem rendszergazda, akkor csak a HKEY_CURRENT_USER - nél lévő kulcsokat lehet szerkeszteni.


Sok sikert.

üdv.

2017. nov. 2. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!