Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért kell órákon át bénítania...

Miért kell órákon át bénítania frissítéssel a felhasználókat a Microsoft remekének?

Figyelt kérdés

Windows. A mindennél jobb 10. Épp frissít. Legutóbb a "Frissítés és leállítás" menüponttal búcsúztunk ma reggel. Hazaérkezve néznék egy jó mesét vagy valamit. Persze tisztában vagyok vele, hogy ez ilyenkor simán egy óra, mire a sok drága cuccod szolgálni kezd, épp csak azért húztam fel magam, mert sikerült szépen elfelejtenem, hogy ez volt reggel. 2017, Föld bolygó. A vezető pc operációs rendszer, ami üzleti szférában egyeduralkodó hosszú évtizedek óta, gyakorlatilag egy világot tart fel, ha épp túl fontos frissítés van.


Nem tudom, megvan-e: oprendszer vezényli önmaga frissítését. Mi volna neki egy flag, amivel önmagát emlékezteti, hogy amint végigment a száz plusz egy újraindításos csodafrissítés, máris le kéne állítania a gépet. Mi akadálya?


Azt már inkább meg se kérdezem, minek újraindulgatni ki tudja hanyadszor... Nem egy rommá foltozott, kritikán aluli kód rémképe az egyetlen, ami egyedüli magyarázatul szolgálhat ilyen, évtizedeken át őrizgetett ostobaságokra? Erre kell bízza a munkáját boldog-boldogtalan?



2017. nov. 4. 17:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Pedig W10-en sokkal "halkabbak" a frissítések. Már nem kér újraindítást egy kisebb update és szerintem gyorsabban fel is megy (bekapcsoláskor pl. már nem nagyon frissít, kikapcsoláskor elvégzi). Én úgy szoktam visszanézni a frissítési naplót mert észre sem veszem hogy felmegy és azt hiszem hogy vmi baja van, pedig csak ennyire halk. Egyedül a fél évente kiadott nagy frissítéseket nem értem, "egy napig" települ és újraállít akár driverbeállításokat is.
2017. nov. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
62%
Ne vergődj már.
2017. nov. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Robivosi ***** válasza:
Na igen. Szerintem túl lett komplikálva ez a rendszer. Ha már fizetni kell a windows-ért, akkor hagy döntsem el én, hogy mikor és mit szeretnék frissíteni! Meg az, hogy tele pakolja alapból olyan szolgáltatásokkal, programokkal, amit nem is használok. És ezzel nem vagyok egyedül. Mások meg azt mondják, hogy jaj de jó a 10-es. Izlés kérdése. Kivették belőle az Aero-t és a megszokott Start menüt. Nekem nem jött be, egyszerűen nem!
2017. nov. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Eddig lesz egy óra, mire filmezünk, és ez a FRISSÍTÉS ÉS LEÁLLÍTÁS UTÁNI INDÍTÁS. Gondolom megvan, mi a baj. Gondolom senki nem említette még nekik, hogy jó lenne rendesen megvalósítani legalább ezt. Ha már a F/LOSS közösségnek azonnal sikerült, nem? Hajrá óriás, fog ez menni!
2017. nov. 4. 18:46
 5/16 anonim ***** válasza:
43%
Kapcsold ki az automata frissítéseket, vagy használj linuxot. Frászt se érdekel a hisztid, ha nem vagy életképes az a te bajod.
2017. nov. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Bocs, nem mindenki ilyen hűséges, szervilis mintakínai, elkötelezett hívője nagy M$ egyházunknak, hogy egy emberként, mindent megbocsátó szerelmesekként ünnepeljék a hibákat is. Ez egy ordas nagy hiba, amit ki tudja mióta cipeltetnek a világgal, és csak azért tehetik, mert üzleti oldalon odarakták magukat, és mert a kezdeti időkben tényleg a legjobbak voltak. Mára meg nincs valódi alternatíva, ha komoly dolgokra is használnád a gépedet. Ez a multiboot szenvedés nem kell, univerzális kell legyen, a kégli központi helyén van, és alkotómunkára is használom, amiben tényleg marad a Windows egyedüli lehetőségként, hacsak nem akarok almáéknál dupla áron venni egy nekem túl erős gépet. Ha lenne jó GPU-m meg komolyabb procim, akkor pedig egyértelműen ide lennék láncolva.


Az miért hiszti, ha nem akarom a "Frissítés és újraindítás" menüt használni, amikor elkotrok a gép elől és van egy frissítés, amit saját jól felfogott érdekemben fel szeretnék rakatni vele minél előbb? Mibe kerülne nekik a frissítés+leállítás menüpont funkcióját a nevének megfelelőre alakítani már így tizenév után? Ha a kisebb glitcheket említeném, pl néha nem bukkan fel a hangerőszabályzó a kis hangszórót bökdösve a tálcán, akkor oké, hiszti. De ez egy mélyen alapfunkció, aminek a gatyába rázását nem is emlékszem már, mióta halogatják. Mert azt azért ugye senki nem hiszi, hogy ők nem ezt használják, őket nem zárja ki a rendszerük egy órára, ők nem hőzöngenek soha miatta...

2017. nov. 5. 06:35
 7/16 anonim ***** válasza:
Töröljétek már a tahó kérdést
2017. nov. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Háromszavas meglátású 38% mondani szeretne valamit.
2017. nov. 5. 15:51
 9/16 anonim ***** válasza:

Számtalan megoldás van erre, lényegében ezer éve, de Win7 óta biztosan. Pl.


Group policy-ben kikapcsolod ezt a módot, és úgy állítod be, mint egy Win7-ben, hogy töltse le, értesítsen, te meg majd eldöntöd, mikor van rá időd.


Ha úgy akarod újraindítani vagy leállítani, hogy nem akarod éppen a frissítéseket végigvárni, akkor a desktop-on nyomsz alt+f4-et, és így választhatók a frissítés nélküli újraindítás/leállítás opciók (elvileg a zárolt képernyőn is máködik, de ebben most nem vagyok biztos: windows + L... aztán látod, mi van).


Ha meg túl ideges vagy, kikapcsoláshoz javaslom a tápegységen lévő kapcsolót (instant shutdown), újraindításhoz a fizikai reset gombot :-)

2017. nov. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nem az a gond, hogy előre gondolkodással ne lehetne megoldani valahogy, inkább az, hogy olvasva és értelmezve egy menüpontot még mindig nem azt csinálja a rendszer, amit kellene, és ez azért elég ciki már. Meg ugye irodai környezet (sokat emlegetett Gizike) nem nagyon lesz felkészülve egyórás leállásokra, ha meg szervezetten megy minden, akkor is egy túlóra az újraindításos frissítés közben bent rohadni és várni hogy le lehessen állítani a befrissített gépeket. Telepítésnél milyen büszkék már mióta a beavatkozás nélküli módra, frissítésnél meg még mindig következetlen és használhatatlan a cucc. Pedig tényleg annyi a megoldás, hogy egy rejtett fájlban tudatja saját magával a rendszer, hogy amikor a frissítés 100%-ban végigfut, le lehet állni a francba. Persze tudom én, nem ennyi ez, ahhoz azért a naplózási kultúra kiigazítása is komoly előfeltétel lenne küldetéstudatos környezetben, de itthon megtenné annyi is, hogy a frissítés+leállítás azt jelentse, amit ténylegesen jelent.
2017. nov. 9. 11:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!