Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Vágó programot keresek?

Vágó programot keresek?

Figyelt kérdés

Nem tudom hogy hogy működik ez. De kipróbálnám. Javítanék egy filmen hangot.


Gondolom mindenki Ismeri a Star Wars filmet. Na most letöltöttem nCoreról 4-5-6 részt. De sajna az új szinkron van alatta. És utána letöltöttem újra más minőségbe, rendes jó régi szinkronnal. És az a gondom h a régi szinkronos sima BDRip az új szinkronos pedig BDRip x264 aminek gye szebb a képe. És azt szeretném megoldani agy az x264-esnek a képét összevágnám az BDRipes régi szinkronjával. Hogy miért bonyolítom így?


SD kategóriát azon belül a BDRip x264-et szeretem, mert ugye kisebb helyigénye van mint a DVD,HD... és társainak azonban szép a képe és szebb a képe mint a sima BDRipnek. De ilyet csak új szinkronnal találtam és ezért is szeretném összevágni.


Egy ilyen egyszerűbb, de jó vágó programot. Hogy a hang sávot össze tudjam jól illeszteni a képpel. Úgy hogy az elmentett fájl minőségileg is pont ugyan olyan jó legyen mint az eredeti hang és kép mentése előtt?



2017. nov. 4. 21:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Legelőször is azt kell megnézni, hogy a két film képfrissítése (framerate, fps) egyezik-e. Pl. mindkettő 25 fps vagy 23,97 fps. Ha egyformák, akkor valószínűleg könnyen meg lehet oldani, ha különbözőek, akkor kicsit nehezebben, de akkor is meg lehet. Még a konténer lehet kérdés, mert pl. az mp4 konténerbe nem lehet bármilyen hangsávot tenni, de az mkv konténer szinte mindent elbír.


Ha nem ugyanott kezdődik a két verzió (tölltelékek, logok az elején), akkor el kell tolni a hangsávot, ha a framerate is más, akkor a film hossza is más lesz, ekkor zsugorítani, nyújtani is kell a hangsávot, de ilyenkor inkább a képsávot szokták nyújtani, összenyomni a hangsávhoz, mert a nyújtás, zsugorítás könnyebben megy a képsávon, kevésbé lehet rajta észrevenni, mint a hangsávon.


Avidemux-al illetve az mkvmergegui-val meg lehet oldani újrakódolás nálkül.

2017. nov. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget megnézem mit tudok kihozni belőle. Esetleg 2 hangsávot is lehet belerakni hogy az eredeti meg amit megpróbálok?


23,97 fps mind a kettő és úgy szint mind a kettő mkkv formátumú. Viszont az egyik 2:01:45 a másik meg 2:04:44 perces. framerate-t nem tudom hogy kell mgnézni hogy egyezik e.

2017. nov. 4. 22:24
 3/4 anonim ***** válasza:

23,97 fps mind a kettő...

...framerate-t nem tudom hogy kell mgnézni...


framerate=fps [f]ramerate [p]er [s]ec


Én SonyVegassal csináltam

2017. nov. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Bele lehet tenni egyszerre két hangsávot is.

Akkor nézd meg, hogy mi okozza a különbséget hosszban.

Egyébként nem kizárt, hogy egyiknek vagy akár mindkettőnek be lett állítva a konténerben, hogy változzon meg az fps-e 25-ről 23.97-re. Ez csak addig érvényes, amíg abban a konténerben van, ha átteszed másik konténerbe a hangvariálás miatt, akkor majd újra be kell állítani, ha így van.


Szerintem ehhez felesleges Vegas, de persze nem tilos. Már ha a Vegas tud újrakódolás nélkül menteni, mert ebben nem vagyok biztos. Emiatt újrakódolni meg nagy huleség lenne.

2017. nov. 6. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!