Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Blender kérdésem. UV gondjaim...

Reflexx kérdése:

Blender kérdésem. UV gondjaim vannak. A Mark Seam vágásnál mintha egy csík lenne. Mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés

Blenderen belül rajzolom a texturát is. Érdekes hogy közelebbről nem látszik, csak ha eltávolodok.

Itt egy kép a problémámról. [link]



2017. nov. 19. 23:02
 1/6 tabaki ***** válasza:
Rendereléskor is látszik? Ha nem, szerintem ne foglalkozz vele.
2017. nov. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ha unitybe átrakom látszik, és ez a lényeg. :(
2017. nov. 19. 23:20
 3/6 tabaki ***** válasza:

Közben megnéztem egy sokkal egyszerűbb modellen, és sajnos Blenderen belül is; minél kisebb a képen, annál inkább. Valószínűleg az élsimítás és a túlságosan pontos illesztés együttes hatása. Első blikkre két ötletem van:

1. Az elmentett textúraképen egy külső szerkesztővel színezd kijjebb a határvonalakat.

2. A fenti fordítottja: Az UV-szerkesztőben húzd egy árnyalattal beljebb az éleket.

2017. nov. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 tabaki ***** válasza:
A második módszert kipróbáltam, működik.
2017. nov. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ja jó a megoldás, bár nem elegáns. :)

Kicsit így kokizásnak tűnik. Akkor ezek szerint ez egy bug a blenderben?

2017. nov. 20. 00:09
 6/6 tabaki ***** válasza:
Én jóindulatúan inkább azt gondolom, hogy eleve nem teljes értékű megoldás lehetett a cél, hanem az, hogy egy jól szerkeszthető UV-alapot tudjál kinyerni a modellből. De persze nem látok a fejlesztők fejébe, lehet, hogy kész textúra lett volna a szándék, csak még nem tudták megoldani. Valami problémájuk mindenesetre lehet az élekkel, ha például egy képet síklapként behozol, a tetején megjelenik/megjelenhet az alsó pixelsor.
2017. nov. 20. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!